Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 39 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

#7740
Care este ultima zi pentru contestatii pentru bucatica de la intrarea in Bucuresti?
Nu cumva a trecut?
Cite zile erau prevazute pentru depunerea contestatiilor?
Castigatorul a fost anuntat in 15.10.

Sorin62


horatiu.cosma

Maine se implinesc 10 zile lucratoare de la atribuire.

TibiV

Hai să nu "provocăm" destinul şi să ne bucurăm poimâine... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cutter

#7744
S-a contestat rezultatul la București-Ploiești.

cutter

Quote from: ciprebbe on October 27, 2015, 09:33:57 PM
^ cerere de oferte, publicata in SEAP si se poate da atribuire directa (nu e limitat la 5 mil).

Cererea de oferte e limitată la 5 mil €. Se pare că valoarea podului + lucrările hidro aferente este mai mare. @NGC20, poți confirma? Mersi.

dorum

Quote from: cutter on October 29, 2015, 08:24:18 PM
S-a contestat rezultatul la București-Ploiești.

Pai ne mai miram? :(

horatiu.cosma

Nu s-ar putea faza acel pod  :lol:? O firma face pilonii si aseaza grinzile, alta lucreaza la hidro + terasament + asfaltare, ca sa fie ambele sub 5 milioane.

ciprebbe

Sau un sens :D.  Da sa nu le dam noi idei .
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

panda_no 5

Quote from: cutter on October 29, 2015, 08:24:18 PM
S-a contestat rezultatul la București-Ploiești.

M-as fi mirat sa fim atat de baftosi sa nu conteste nimeni.Mi-am stricat seara.
Iar se amana termenele la nesfarsit???????
Stii cumva cine a contestat?

dorum


ovideatza

Quote from: horatiu.cosma on October 29, 2015, 08:30:28 PM
Nu s-ar putea faza acel pod  :lol:? O firma face pilonii si aseaza grinzile, alta lucreaza la hidro + terasament + asfaltare, ca sa fie ambele sub 5 milioane.

Nu e legal. Chiar daca lotizezi, se aplica procedura in functie de valoarea intregului contract, nu la valoarea fiecarui lot.

Nu cred ca e bine sa cautam "scurtaturi" de genul acesta. Asa se ajunge la coruptie.

_Ionut

"În data de 24.06.2015 a fost iniţiată procedura de achiziţie publică pentru atribuirea contractului de
achiziţie publică care a avut ca obiect "Supervizare Autostrada Bucureşti - Braşov, Secţiunea
Bucureşti - Ploieşti, Sector 1, km 0+000 - km 3+325; Nod Centura Bucureşti km 6+500 şi Nod
Moara Vlăsiei km 19+500" prin publicarea în SEAP a Anunţului de participare nr. 160531.
În data de 29.10.2015 s-a comunicat ofertanţilor rezultatul procedurii de achiziţie publică (licitație
deschisă), contractul fiind atribuit în urma finalizării acestei proceduri firmei SC
CONSITRANS SRL


Durata contractului este 72 luni din care 4 luni perioada de proiectare, 18 luni activităţi de
supervizare perioada de execuţie a lucrărilor, 48 luni activităţi de supervizare în perioada de
garanţie a lucrărilor, 2 luni perioada de închidere a contractului de proiectare şi execuţie
lucrări şi finalizare a contractului de servicii. "

http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/Comunicat%20CNADNR%20SA%2029.10.2015%20ref.%20Supervizare%20Autostrada%20Bucuresti%20-%20Ploiesti.pdf


NGC

#7754
Quote from: cutter on October 29, 2015, 08:26:15 PM
Cererea de oferte e limitată la 5 mil €. Se pare că valoarea podului + lucrările hidro aferente este mai mare. @NGC20, poți confirma? Mersi.
Cam de aceeasi parere sunt si eu. Reiau mai jos ceva ce am scris anul trecut.

Quote from: NGC20 on November 18, 2014, 09:25:55 AM
Conform caietului de sarcini, lucrarile la sectiunea 2B Luna - Gilau sunt finalizate in proportie de 97%.
Mai este de lucru si la mai multe pasaje, viaducte si poduri, in general la parapeti sau adusul terenului la cote initiale.
Plus 53 restabiliri pentru drumuri locale.
Plus parcare de scurta durata si un spatiu de servicii.
Plus ITS si alte maruntisuri.