Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 46 Guests are viewing this topic.

NGC

Teoretic e posibil, dar sa nu ne grabim. In cazul in care ar gasi ceva, atunci am urma probabil CAB, apoi din nou evaluari, si apoi posibil iar CNSC / TB si CAB.

SeikonDS

E bun , lotul tg mures -ungheni nu va avea constructor in 2019 :| , tipic , o dam din licitare > contestatie > amanare si tot asa , dupa ce se rezolva cu constructorul se va astapta dupa autorizati .

TibiV

Cred ca la Bogata vom incepe sa vedem grinzi in cel mult o luna.
Ati observat ce platforme betonate au facut pentru macaralele DEME care vor ridica grinzile metalice?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

 :o. Eu văd deja grinzi la Bogata. Și din ce îmi dau seama, continuă să ridice. O parte din tablierul metalic pentru Bogata începe să vină de săptămâna viitoare. Cealaltă parte cel mai probabil prin mai.

TibiV

#20224
Eu spuneam ca vom incepe sa vedem grinzi METALICE pentru podurile peste Mures SUS PE PILE in cel mult o luna...

Ca pentru alea au facut platformele betonate, nu pentru betisoarele de beton urcate deja ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

radupe

#20225
Ieri in drumul spre Turda am vazut ca la intrarea in Campia Turzii (dinspre Tg Mures), la supratraversarea DN a autostrazii era pregatita breteaua de deviere a traficului (asfaltata, marcaje provizorii, semne de circulatie). Sa se apuce Starco in sfarsit de structuri?

(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

O zi buna!

Earthchild

Straco n-ar putea crea un joint-venture cu Geiger, de exemplu, asa cum a facut Astaldi cu Max Boegl?

horatiu.cosma

^
Ar putea crea un joint-venture și cu Skanska, Bechtel, Colas, CCCC China etc. Practic orice constructor din lume poate crea un joint venture cu orice constructor din lume, dacă își doresc. Care e scopul mesajului?

Hercule

Din poze mi se pare cam din scurt ocolirea de la Campia Turzii, nu prea este loc decat pentru culei, rampele de urcare/cobrare nu cred ca incap. Duminica am un drum de Cluj si o sa vin cu impresii & poze.
Deșteaptă-te române!

pentium10

#20229
vezi din drona poze aici cu asfaltare https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg237820#msg237820

este loc destul, si oricum a fost cu cantec, cu jandarmi prezenti trebuia mutat un gard, un proprietar era impotriva

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

horatiu.cosma

^
Tu ai desenat doar pilele (înalte de vreo 6 metri). Până la ele cum se ajunge, cu liftul  :lol:?

hepea

Am o curiozitate. Tot vad autostrazile ca trec peste DN-uri. Oare nu era mai ieftin (si normal din punctul meu de vedere) ca DN-urile sa fie cocotate peste autostrazi? DN-urile au de respectat norme mai putin drastice

TibiV

#20232
@hepea,
DN-ul va trece peste A3 la Campia Turzii.

radupe spune ca devierea era deja asfaltata ieri, 2 aprilie...
Adica au asfaltat in doua zile lucratoare?
Alexandru, pe filmare scrie 30 martie... Este chiar din 30?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Da, e din 30. E o nimica toată să asfaltezi 500 de metri de 1+1 în 2 zile.

TibiV

O nimica toata pentru Straco?!...
O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)