Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 34 Guests are viewing this topic.


Archi

^^ Adica nimic nou. Vor sa faca PPP pe Gilau-Suplacu de Barcau cu o diferenta: Daca investitorul nu isi recupereaza banii, statul ii plateste diferenta.


mitsu

#1848
Aici are dreptate berceanu despre contractul cu Bechtel: "Este un contract care trebuie predat in anul I la Drept despre cum nu trebuie facut un contract"

Sursa: http://www.avocatura.com/in-10-ani-afacerea-bechtel-nu-a-ajuns-niciodata-la-dna-este-un-contract-care-tre-s8011.html

Interesant: "reprezentantii Bechtel veneau la mine la minister ranjind, pentru ca stiau ca nu am ce sa le fac" :D

Ionut

Boc vrea bani pentru Gilau-Mihaiesti din rectificarea bugetara de la final de iulie. Sanse zero, dupa parerea mea.

mitsu

Pai parca e deja reziliat contractul, nu? ptr ce sa se mai dea bani atunci? :D

alecu26

interesanta situatia. Chiar sa se dea bani, nu se poate reveni la UMB acum. Cred. Atunci o noua licitatie...:)))

Cine raspunde de aceste costuri??? Are si CNADNR costuri dar si firmele vreo 10, care pregatesc licitatia.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

fuscobal

De ce trebuia sa se rezilieze cu UMB ? Nu se putea ingheta contractul pana apareau fondurile ? Ce se putea modifica in acest timp de a fost nevoie de reziliere ca sa se mai piarda luni de zile cu alta licitatie cand vor aparea banii ?

tone_iulian

#1853
azi pe la 10 santierul parea cam parasit slaba miscare nu sa apucat de celalalt sens utilajele nu mai erau cred ca sau cam terminat banuti


tone_iulian

de la CF spre  Gherghitei se mai lucreaza cumva stie cineva ?

Tavi

@iulian_tone: se vede stabilizatul pana aproape de Popasului sau este doar o iluzie optica?

tone_iulian

este iluzie optica au ajuns cam 800 m de popasului de acolo mi se pare ca incepe sensurile spre giratoriu si pasaj

Tavi

Multumesc. Si oricum stabilizatul este asternut doar pe nu sens, nu?

tone_iulian

azi cativa muncitori la popasului gherghitei