Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 38 Guests are viewing this topic.

Duta C

E absurd sa ceri intelepciune de la cnair!!Poti cere orice altceva!

Cristian 74

Nodul de la Zimbor, dealul de la Zimbor, grindă în mers etc.


Hercule

Quote from: Hercule on September 16, 2023, 08:39:01 AMLa ora 8 la pasajul peste A3 de la Chetani se asfalta rampa dinspre Hadareni. Pe cealalta rampa e finalizat asfaltul.
Fara poze, sorry.
La intoarcere am incercat sa fac niste poze. Nu era lumina prea buna, pozele nu sunt grozave. Le postez totusi.
Ambele rampe la pasajul peste A3 de la Chetani/Hadareni sunt asfaltate si a inceput montarea parapetilor.

Dinspre Chetani:


Dinspre Hadareni:


Montare parapeti:


Powered by API/PUM imgur uploader
Deșteaptă-te române!

danutzu_1069

#33258
@Cristian 74, cand am citit "... grindă în mers..." m-am gandit la... altc(in)eva....  :lol:  :lol:  Credeam ca l-ai surprins in vreo vizita...

Altfel, filmare de nota 10!!

Cristian 74

@danutzu_1069 abia aștept să pot posta "Grindă pe ducă" sau ceva asemănător. Sunt sătul de scârba aruncată tuturor și de incompetență. Imaginea e spectaculoasă, într-adevăr, dar spectacolul e și mai frumos live, cu antemergătoarele care opresc circulația și tractatul pe deal în sus. Mulțumesc pentru aprecieri".
PS: Acum două săptămâni l-am prins în vizită. Venise cu elicopterul, ca săracii!

ijwtsh

Pai pe ce sa vina, pe autostr... a, stai. Nevermind.

Cristian 74

Lucrări la Sântămărie și Poarta Sălajului.
@ddfab : mulțumesc pentru sugestie. Din punct de vedere tehnic, pot acum să am acea perspectivă de jos. Înainte puteam doar cu telefonul.


germanul2012

Bună seara, atașez și eu câteva poze de astăzi 17 Septembrie 2023 cu stadiul lucrărilor la pasajele peste A3 ale șoselei E60.
Pozele sunt făcute în trafic, in jurul orei 11, pe direcția Turda și in jurul orei 17, pe direcția Târgu mureș.
































Powered by API/PUM imgur uploader

Cristian 74

Filmare completă Zimbor-Poarta Sălajului.


SorinMS

Spectaculos!
Le doresc să țină vremea bună, să poată intra în iarnă cu lucrarea cât mai bine protejată.
Mulțumim, Cristian!

Ionut

Cristi, ai idee dacă la viaductele alea înalte aduc ceva gen Hulk sau Monstrul de la Gilău ca să ridice grinzile? Nu e o problemă de tonaj (ca la Gilău), ci de înălțimea considerabilă la care trebuie ridicate.

Ochiometric nu pot folosi macaralele obișnuite.

GIV

monstrul de la gilau e mai mare decat un hulk? la ce i se spune monstrul de la gilau?

horatiu.cosma

E nevoie de braț de minim 50 de metri la pilele cele mai înalte, deci da, o să apară șenilata mare. În altă ordine de idei, cam în 2 săptămâni o să apară o surpriză la Zimbor  :D .

Iceman

Dealul de la Zimbor va avea ziduri de sprijin pe mai multe nivele??... sau nu va avea nevoie de zid de sprijin deloc fiind stabil...

GIV