[B] Pasajul Nicolae Teclu-Splaiul Unirii

Started by MorningStar, March 13, 2020, 06:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Goldmund

Este salutar un astfel de pod, mai ales ca si aceasta parte a orasului este pe cale sa se dezvolte(altfel, de ce un nou pod, daca nu ar uni ceva cu ceva?)
Cum este proiectat si construit acest pod, normal ar fi ca intersectia nou creata sa fie semaforizata.
Sper ca in curand si strada care iese din Leordeni(comuna se numeste Popesti-Leordeni, inainte fiind doua sate distincte) sa aiba un capat in fata podului, altfel ar fi intr-adevar haos, obligatoriu la dreapta si imediat (pe banda din stanga...)pe Splai la stanga....(asta este si cand fiecare mare constructor isi face blocurile cam unde doreste si isi gaseste maidanele lui) Daca am fi de acord cu o semaforizare moderna a intersectiilor, ar trebui ca podul sa aiba  la capete strazi care continua directia podului.

Strada N. Teclu va fi si aceasta modernizata?(ma refer la trotuare si piste pentru biciclisti)

survola


paullie

Vineri pe la 6PM am iesit din Bucuresti pe A2. Jale la intersectia Teclu cu Pallady. Pe Teclu cred ca era coada pâna la Dâmbovita. Si erau si doua echipaje cu Garcea care normal ca nu faceau altceva decât sa incurce.

ionut_16

Poze de azi 29 iunie ora 12:30 (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Cam asa se face acum, se merge inainte si apoi dreapta spre si pe straduta spre Confort City (GPS)


Doar ca acest camion mergea inainte (GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

survola

Se merge înainte, deși au obligatoriu stânga, după marcaje.

nenea_hartia

^ Nici o problemă, marcajele încep deja să dispară. Oare le-au trasat cu cretă? >:(


ionut_16


Sorinus

Si mie imi pare periculos fara semafor. Daca pun cu senzor, si cei de  pe pod au verde doar cand exista efectiv cineva pe pob, ar fi grozav. Vizibilitatea nu e cea mai buna si cei ce vin de pe Splai au in cel mai bun can 80 la ora.

danutzu_1069

Au pus ceva limitatoare pe jos... Nu vii ca berbecu...
In schimb, este ciudat ce faci daca vrei sa mergi spre zona rezidentiala...

dr4qul4

Acolo ar trebui sa miste si cei din Popesti. Au un stalp de relocat, dar si continuarea drumului spre sat
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Au inceput sa monteze SEMAFOARE!!
Desigur, cu deranjul aferent (santuri transversale)

Sionut

Am avut un soc aseara cand am vazut ca s-a modificat soseaua dinspre Popesti sa vina in acceasi linie cu podul si cu Str Nicolae Teclu. AM fost ata de socat de nu am apucat sa fac poze.

slartibartfast

Chiar dacă sunt UAT-uri diferite, ajută mult că primarul S3 este și dezvoltatorul proiectului imobiliar către care duce drumul.

TibiV

Evident....

Construiesc niste blocuri in camp si banii pentru ele imi intra in buzunar...
Primaria (pe care o conduc) sa faca bine si sa construiasca (din bani publici) niste drumuri pentru locatarii amarati din blocurile mele.

Curat murdar, coane Fanica!....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)