Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 27 Guests are viewing this topic.

NGC

Asta este explicatia direct de la DRDP Craiova.



Nu scapa nici STRACO.

florin74

Banuiesc ca DRDP Craiova, in intelepciunea lor, se astepta ca Asocierea castigatoara sa faca actualizare PT-ului in aceeasi bani. Dupa ce ti-ai batut joc de contractul asta, la mai bine de 10 ani... Aoleu, stai, am uitata ca acolo sunt geniile CNAIR, la DRDP Craiova, toti unul si unul, dau cu subsemnatul pe la DNA, prieteni de petreceri cu TS, de contractul cu ROMSTRADE  cu Transalpina nici nu vorbesc.

Astept clipa cand o sa raspunda personal, cu patrimoniul lor, pentru golaniile care le fac unii dintre angajatii de la stat.

hvm

#29492
Sa fim titusi serioși. E o oarecare diferența între straco și Strabag. Deci cine spunea ca o sa fie gata campia turzii - chetzani destul de repede?

Pe de alta parte dacă Strabag contesta eliminarea o sa mai poată contesta pe altcineva după?

Dar totuși care e motivul invocar de Strabag pentru care nu au facut proiectul?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

marinul

 Suplacu de Barcau - Nusfalau filmat complet, sambata 27.11


raulbogdan23

Autostrada A3 Nadaselu - Zimbor, zona Nadaselu, 27.11.2021


alexd4u2

Tot zona Nadaselu, azi, 28.11.2021.


NGC

Quote from: florin74 on November 28, 2021, 09:46:59 AM
Aoleu, stai, am uitata ca acolo sunt geniile CNAIR, la DRDP Craiova, toti unul si unul.

Documentul constatator este semnat de directorul regional Constanta Pistol. Inca un Pistol. :lol:

Kimi

Il inteleg pe NGC dar sper din tot sufletul ca aceasta "corectitudine politica" sa nu bage bete in roate dezvoltarii infrastructurii doar pentru simplul fapt ca avocatii citesc ce se posteaza pe aici.

In rest cum stam cu deschiderea traficului? Lotul strabag e mai finalizat decat lotul aktor pe A10 si totusi aici nu gasesc nicio data oficiala de deschidere.

dargauda


ciprebbe

6 Decembrie se vrea a fi pt deschidere. Sa vedem....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut


dasher_98

Ceva nou despre Poarta Salajului - Nusfalau cand mai aflam?

cubgarage

Salut! Sunt nou pe acest forum si de-asemenea doar de curand am inceput sa filmez diverse clipuri avand legatura cu tot ce inseamna infrastructura terestra, in special rutiera. Canalul meu de youtube are ca scop principal filmarea a tot ce inseamna zona auto, deci, evident si autostrazile, drumurile, podurile etc. Avand in vedere ca in perioada urmatoare mi-am propus sa filmez drumuri si mai putin masini, imi doresc sa fac parte din aceasta comunitate si sa impartasesc cu voi munca mea. Ii respect pe cei de la Asociatia Pro Infrastructura pentru ce comunitate au creat si respect si calitatea video-urilor lor. Clipurile mele nu se ridica la niste standarde precum API, mai ales pentru ca folosesc doar un mavic mini, dar filmez din pasiune si pentru a arata stadiile diverselor proiecte. Va invit sa dati o geana peste ultimul meu clip:


gicu

Bine ai venit și mulțumim de filmare. E un început foarte bun  :)

Cristian 74

#29504
Am filmat puțin pe la Sântămărie și Poarta Sălajului. Nu mult, că am avut un vânt puternic care m-a făcut să cobor drona, în cele din urmă.