Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Acolo exista AC de la Petricani si pana la CF Buc-Constanta.

hadrian

Sambata am trecut pe Popasului,era ceva miscare pe ambele parti .Sper sa nu fi vazut aiurea ,dar mi s-a parut ceva pamant nou tasat la baza ambelor culei(scuze,asta e termenul)?Mai era si ceva miscare noua in giratoriul de sub pod.

Dominik

Era si cazul sa vina si in zona asta !
You're in Steelers Country

Tavi

Quote from: horatiu.cosma on May 09, 2017, 02:51:49 PM
Acolo exista AC de la Petricani si pana la CF Buc-Constanta.
Da, Horatiu. Stiu. Eram sarcastic vis a vis de unele fapte intamplate in ultima perioada despre care adiarc a spus ca e bine sa nu le mai mentionam ca facem publicitate gratuita.
Constructorul putea sa intre cu mult inainte pe acolo nu dupa unele vizite.

panda_no 5

Quote from: hadrian on May 09, 2017, 03:09:14 PM
Sambata am trecut pe Popasului,era ceva miscare pe ambele parti .Sper sa nu fi vazut aiurea ,dar mi s-a parut ceva pamant nou tasat la baza ambelor culei(scuze,asta e termenul)?Mai era si ceva miscare noua in giratoriul de sub pod.

Se lucreaza la relocarea utilitatilor fix pe linga culei.
Asa cum am scris si ieri se muta si canalizarea deja.
In zona km 0 s-a mai curatat terenul odata.

In timp ce scriu aceste randuri rasuna Voluntariul de muzica bisericeasca de la catedrala Familiei de Primari.
Si locuiesc la kilometri de catedrala!
Moastele sunt principala preocupare a Primariei nu INFRASTRUCTURA.

danutzu_1069

Ce am văzut eu azi la Popasului cu A3, confirma cele spuse de @Panda.
Eu zic ca au inceput sa faca "fundatia" pentru peretii rampei dncb.
La cealalta rampa, un buldozer intinde ceva balast.




GDPR

Stie cineva ce se mai intampla pe la Moara Vlasiei? Pana acum ar fi trebuit sa fie gata tot: uzura pe bretele, giratoriu si ce mai aveau de facut.

alexbb

Quote from: adrian rosca on May 09, 2017, 07:17:48 PM
Stie cineva ce se mai intampla pe la Moara Vlasiei? Pana acum ar fi trebuit sa fie gata tot: uzura pe bretele, giratoriu si ce mai aveau de facut.

Acum 2 zile aparusera ceva muncitori care lucrau la niste santuri am impresia. Aseara in jur de ora 6 cand am trecut eu pe acolo era pustiu  >:(
Lucrarea este foarte avansata inca din decembrie (din ce-mi pot da seama mai e nevoie de uzura pe bretele si in giratoriu, plus terminat lucrarile de amenajare a interiorului in giratoriu), dar a fost abandonata inca de atunci.

pasadia

Am impresia ca va dau o stire in premiera - Straco a inceput lucru la capatul din Campia Turzii al lotului spre Targu Mures. Bag si pozele putin mai tarziu.

ciprebbe

#12654
Decopertari, si nu doar acolo :).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Santiere noi. :)
Si Geiger trece la treaba. Ei au si AC pe vreo 3 km.


(poza proaspat scoasa din cuptor)

pasadia

Am impresia ca vir sa mute DN-ul ca sa poata construi pasanul peste A3. Sau cumva arheologia?

De ce doar aici?

ciprebbe

Am omis un "nu". Eu am vazut  3 zone atacate cand am filmat la TgMures.

Acolo ar fi de preferat sa mute DN ul prin nodul A3 cum a deviat si Bechtel in 2010 si sa faca pasajul linistiti.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pasadia

Nu inteleg cum ar putea sa mute traficul prin nod. Bine, de fapt nu imi e clar - traseul DN-ului ar urma sa se mute sau nu? Normal ar fi sa nu il mute, caz in care pentru constructia rampelor (cea dinspre Luna) ai avea nevoie de un traseu provizoriu nou care sa mearga paralel cu actual DN la sud-vest fata de capatul actual al A3. Iar decopertarile vazute de mine azi sunt exact  in diagonala, la NE fata de capatul A3 de la C. Turzii.

Hercule

Simplu. Portiunea cu galben blocata. Se va circula pe zona cu rosu cu relatia Campia Turzii - Luna (si viceversa) prin nod

Deșteaptă-te române!