Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 18 Guests are viewing this topic.

AlexC

Quote from: Ionut on December 21, 2023, 11:17:34 AMVine cineva în teren la deschidere?
Eu astazi am treabă prin Cluj Napoca. Am filmat ieri. Se pune?  :D

Vlad.U

#34096
Multumim pentru filmare @AlexC!

Observ ca avem grilaje protectie anticadere la toate structurile in filmare (min: 1:17, 2:30, 3:27, 7:22, 14:16). O alta bila alba? :)

montaniardul

Sa vedeti atunci cand va fi gata si capatul vestic al A8 cu nodul de la Acatari care va scoate traficul de tranzit din Targu Mures pe directia Sighisoara <--> Cluj Napoca.

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Chețani - Câmpia Turzii | lotul filmat complet
Data filmare: 21.12.2023, ora 9:30
Constructor: STRABAG & GEIGER



Enjoy!

raulbogdan23

FYI: am folosit o camera fara stabilizare si montura slaba pe parbriz. Trepidatiile NU sunt de la denivelari din asfalt ci de la montura.

pentium10

Ultimele detalii și se da drumul. Pe Facebook voi face live din contul personal.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

marius.firtonea

Din ce am observat din filmarea lui @raulbogdan23 la rosturile de dilatatie ale podurilor sunt montate peste rosturi niste protectii din cauciuc. Exista un normativ pentru asta? Pt ca pe lotul Porr nu sunt prezente, iar trepidatiile sunt destul de sesizabile?

Ionut

#34102
Suntem LIVE acum!

S-a deschis.

alexa_adrian2001

Na Bravo lor! De acuma putin concediu pentru Strabag si dupa sa vina cu forte tari la Oradea sa termine o data drumul de legatura A3 - Oradea.

Acu's o luna si ceva am zis ca nu au cum termina pana de Craciun. Aveau inca de facut poduri, betoane la greu .... M-am inselat.

AlexC

#34104
Multa lume nu a crezut.
Cum incarc o poză de pe telefon? :bash:




Powered by API/PUM imgur uploader

Numai zic.

Am reusit. Mersi, Raul!

raulbogdan23


Ionut

Mulți când am zis în ianuarie 2023 că pot deschide au zis că suntem plătiți de Strabag să le facem publicitate... no. Ăsta e nivelul. Nici pe-aici pe forum mulți nu au crezut. Trebuie să înțelegi exact ecuația unui șantier ca să îți dai seama ce se poate și ce nu. Oricum, felicitări, s-au mișcat excepțional. Și curat, fără artificii birocratice.

~60% în 13 luni, 4,6% pe lună fizic, în medie.

alarma


pentium10

#34108
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures