Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 34 Guests are viewing this topic.

Cristian 74

Filmările lui raulbogdan23, care urmează, sunt de azi. Am filmat și eu la întoarcere de la Câmpia Turzii puțin pe acolo.

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Nãdãșelu - Mihãiești (Zona Mihãiești)
Constructor: UMB
Data filmare: 20.03.2023



Enjoy!


Urmeaza si filmarea cu lotul intreg.

raulbogdan23

#31877
Obiectiv: Autostrada A3 Nãdãșelu - Mihãiești | filmare completa
Constructor: UMB
Data filmare: 20.03.2023



Enjoy!

alexa_adrian2001

Ma intreb daca studiile ar fi fost facut cum trebuie si se stia ca toata zona asta Gilau -> Poarta Salajului are teren 'ce nu-i place sa stea locului' s-ar fi construit altfel? S-ar fi mutat traseul? Ce alternative avea CNAIRul?

GIV

a fost postata cu foarte mult timp in urma(probabil mai mult de un an) o ruta alternativa luata in calcul la un moment dat

survola

Rămâne muzeu sau se poate organiza o ieșire/ intrare la Mihăiești?

raulbogdan23

Pana nu se rezolva schimbarea de proiect de la Nadaselu oricum ramane muzeu chiar daca s-ar face ceva la Mihaiesti.

Suntem pe drumul critic cu schimbarile de proiect de la Nadaselu si zona Mihaiesti-Topa Mica.


Ionut

Filmare completă Câmpia Turzii-Chețani, 18 martie 2023.


dumbravaandrei

La 7:32 sunt niste tevi de dren, care par ca le-au montat acum pentru a mai scoate apa din terasament. Oare vor ramane permanent acolo? Nu era mai eficient sa scoata toata umplutura si sa recompacteze?

GIV

Quote from: raulbogdan23 on March 21, 2023, 06:52:44 PMSuntem pe drumul critic

din cate imi amintesc s-a spus pe aici ca au primit extensie de timp pana in 2025 care poate insemna finalul anului. pana la final de 2024 vor termina toate structurile, poate si de asfaltat si vor avea timp pana in 2025. cel putin dpdv teoretic

Hercule

Filmarea API surprinde in sens invers nodul Chetani fata de filmarea lui Cristian74 de duminica.

Powered by API/PUM imgur uploader

Cu rosu alunecare noua si/sau spalare terasament sub breteaua comuna.
Cu galben spalare terasament corespunzatoare celei filmate de Cristian74 (pe partea opusa). Aici probabil apa adunata in triunghiul format de bretele nu are pe unde sa se scurga si spala terasamentul.
Deșteaptă-te române!

GIV

practic apa de pe cele 2 sensuri ale bretelei ar trebui sa se adune in rigola de mai sus? sau trebuie pt fiecare sens ?

alexandruduma

#31887
Nadaselu Live







Powered by API/PUM imgur uploader

GIV

oare de ce nu folosesc macaraua proprie a umb? :(

ddfab

^^ hopa!!! au inceput baietii... :D