[SJ] Centura Zalau

Started by kumar, March 29, 2018, 06:22:03 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

voicul

Nu stiu cat de buna e logica asta, ca daca e:
Daca reziliam cu Bechetel in 2013 ... dupa 11 ani era clar ca aveam A3 complet.

nicolaem

comparatia e fortata, multi km, acum 10ani nici nu avea finantare.
2 ani pt relicitare cat am pus e un termen cat se poate de realist pt un proiect mic cu finantare asigurata

klax187

Nu stiu cat de fortata e comparatia.  :lol:
Centura Targu Mures a fost reziliata in 2017. Unde suntem acum?

Nici situatia cu rezilierea nici cea cu prelungirea agoniei nu garanteaza absolut nimic. E ca in bancul cu "Daca" si cu "Parca"

Cristian 74

Centura Zalăului, 21 martie 2024


rezin

Mirabilis!

10 plus Sinohydro!

trifrazvan1977

Eu cred ca e cea mai optimista filmare din ultimul an.
In afara de un singur pod, structurile par finalizate, mobilizare buna in numar de utilaje /muncitori (se vede coada de camioane la intrare).
Daca ramane aceasta mobilizare se poate ajunge repede la asfalt.

Iceman

#411
După ultima filmare apărută se pare că pregătesc terenul pentru asfaltare... bine că vedem ceva mișcare pe teren Care este destul de bună 👍👍

TibiV

De la On The Road AKL: Centura Zalăului inaugurată în an electoral? Așa s-a vrut sau atât s-a putut? Filmare completă Lot 2

La intrebarea "Daca asta este lotul 2, care este lotul1?" a raspuns cu o filmare de anul trecut: Centura Zalau Lot 1 care va face lagatura cu Autostrada Transilvania A3 la Nod Rutier Zalau - Meses

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Iceman

Deja sa spart conducta de apă la minutul 2 30?  :D

OnTheRoadAK

#414
Lucrări la Centura Zalău - Lot 2 Zona Aghireş nod rutier cu Autostrada Transilvania A3 - Meseş E81


TibiV

@OnTheRoadAK ,

bine ai venit pe forum!
Este mult mai bine sa iti postezi singur filmarile, decat sa le postam noi, ceilalti colegi de forum...

PS
Ar fi bine sa postezi si tittul/descrierea filmarii, in cazul asta "Lucrări la Centura Zalău - Lot 2 Zona Aghireş nod rutier cu Autostrada Transilvania A3 - Meseş E81". Functia "search" nu poate gasi un video, doar texte...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristian 74


Iceman

Tot la capitolul mutat pământ în sus și în jos sunt :lol:

Cristian 74


TibiV

Greu, tare greu...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)