[SM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Satu Mare

Started by alecu26, December 03, 2018, 09:54:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

s-au pus si dincolo....la poduri si viaducte din timpul betonarii

Eu zic ca la podurile importante...pentru vizibilitate mai mare sa tinem pozele si acolo.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

klacsma

#31
Imagini cu santierul Strabag mal drept (str Strandului). Le pun aici ca e mai degraba mal decat pod...
Se lucreaza bine !



















Powered by API/PUM imgur uploader

klacsma

Si alte doua cu autogara in constructie sub pasajul  Fabricii - Odoreului, peste CF si Calea Botizului (spre Baia Mare)








Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH



QuotePrimarul Kereskényi Gábor a semnat contractul de proiectare și execuție a pasarelei pietonale care va lega Centrul Nou al municipiului Satu Mare de zona mall-ului Shopping City Satu Mare.

Licitația organizată de Primăria Municipiului Satu Mare a fost adjudecată către asocierea FREYROM, AQUACONS, PROCONS GROUP și INTEGRATED ROAD SOLUTIONS SRL.
https://www.presasm.ro/foto-pasarela-peste-somes-gata-in-16-luni-contractul-a-fost-semnat/


klacsma


Multumim @Radu pt. filmari !
Drona te-a propulsat de la Braila direct la noi ?  :)

klacsma

In ritmul actual VO SM va avea concurenta serioasa la inaugurare,
teoretic:
Podul pietonal  - iulie 2022
Podul Strandului (Strabag)  - decembrie 2022

Centura .... in ritmul actual: 75% la sfarsit de 2021, posibil nefinalizat nici in 2022.


avumit

De prin presa adunate. Au mai fost stiri referitoare la ambele poduri ce se ridica in Satu Mare. Dar cum erau si politicieni am zis pas pe forum.
https://www.presasm.ro/fotogalerie-se-lucreaza-intens-si-noaptea-la-santierul-celui-de-al-treilea-pod-peste-somes/


f00m

si aici un video mai recent cu stadiul proiectului


f00m

si multumim lui Alin ca ne tine updated cu un nou video:

f00m


klacsma



Au fost montate două macarale, care vor ajuta la ridicarea pilonilor ce vor avea o înălțime de aproximativ 70 de metri







Powered by API/PUM imgur uploader

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

raulbogdan23

Am filmat lucrarile la pod in data de 31 iulie. Filmarea e la procesat