News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Vroom vroom... prin aer

Started by MRS, May 30, 2012, 10:22:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anacronox


anacronox


bogdymol

Eu v-am spus ca merita mers acolo :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Italienii zboara cu 10 avioane!!! :shocking:

anacronox

dap. ce nu mi-a placut la organizare a fost ca pe langa un gard despartitor (absolut necesar) au mai ridicat inca unul de aproape 2 m inaltime(model Universitate), facand fotografiatul destul de dificil prin plasa. s-a creat un culoar pe care au trecut in ambele sensuri pe toata durata spectacolului microbuzele celor de la aeroport care duceau sau aducea guests pentru zona VIP.

Klaudiu!!!

#65
Pun si eu cateva poze de la show-ul aviatic de la Baneasa. Incredibil ce a fost acolo

Aceeasi problema legata de gard... am avut o si eu



















Parere personala: Turcii au  fost mult peste italieni iar ca individual mi a placut foarte mult un pilot polonez de 60 de ani care a fost superrr

Ionut


Ionut

Duminica asta am fost la Aerodromul Clinceni langa Bucuresti pentru a vedea ce se petrece pe-acolo. Am fost doar in zona celor de la TNT Brothers (cei care sar cu parasuta), n-am avut timp sa vizitez tot aerodromul care este maricel. Recomand tuturor aceasta vizita. Si daca vreti sa va aruncati din avion, dati-mi de stire, va recomand eu un instructor cu vreo 8000 de salturi.


Ionut

Acesta este avionul din care se sare (are logoul TNT Brothers). Sunt 6 locuri din ce-am vazut in avion si se sare de la 4000 m.




Ionut

O tipa absolventa a scolii care a aterizat un pic gresit, trebuia sa aterizeze mai aproape de noi si mai din scurt. Dar se mai intampla, inca nu stapaneste perfect echipamentul, asa cum fac cei cu sute sau mii de salturi. Plus ca batea destul de tare vantul si erau nori, deci nu vedeai pamantul decat dupa ce ieseai din nori.





Apropo de aterizari, un tip care abia si-a luat brevetul/licenta aterizase complet aiurea, la cateva sute de metri intr-un lan de floarea soarelui. Ups. :D N-a patit nimic (poate doar orgoliul a fost julit), l-au recuperat cu masina. Cel mai nasol e ca ti se incurca parasuta in plante. N-am poze cu el. :)

Ionut

Cateva avioane parcate langa hangarul TNT Brothers. Nu sunt ale lor, sunt de la vecini. Unele sunt ale unei scoli, din ce-am inteles, altele sunt ale proprietarilor care le tin acolo in hangar. Arata fain.












Ionut

Approach and landing, pe iarba. :)







FOARTE multa activitate, cred ca am vazut 20-30 de avioane cat timp am stat acolo (vreo 2 ore si ceva). Faceau zboruri scoala, tot felul de aterizari si decolari... era plin cerul.

Ionut


Ionut


Ionut

Avionul de mai devreme, in fata hangarului.