Vroom vroom... prin aer

Started by MRS, May 30, 2012, 10:22:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anacronox

Da. Noul birou :) cu vedere la munti si la aterizarile pe otopeni si baneasa. De abia astept antrenamentul oficial pt bias 2016

anacronox

Deasupra Antalyei/Belek survoleaza 3 formatii de cate 6 f16. Am vazut si 2 gunship-uri care seamana cu Eurocopter Tiger dar erau prea departe si nu am putut face poze

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut


epuru

Filmari neaparat cu avioane?  :D Ma dau si eu des prin aer, dar cu parapanta.  :p

Ionut

Merge orice din aer. :) Daca ai filmari, poti sa le pui, cate una ca sa avem timp sa le vedem. :D

epuru

#352
In regula! :D Am cateva si le voi grupa cate 1-2/post ca sa fie usor de urmarit.

Un zbor din Parang din 2014, prima data cand am ajuns prin nori. 2142m altitudine maxima.


Si un zbor din 2015 cu decolare de la Clopotiva, Jud. Hunedoara cu aterizare la Otelu Rosu, la 38,9 Km distanta de decolare. 1999m altitudine maxima.


Sper sa va placa!

TibiV

Super !...
:cheers:

Ce bune ar fi niste asemenea "recunoasteri aeriene" pe PiSi.... :)

Poti incerca la primavara ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AdrianB1

TibiV, daca e nevoie nu trebuie decat sa spuneti si pun 2 camere pe trenul de aterizare :)

epuru

@TibiV eu zbor parapanta simpla, fara motor, deci nu pot mentine altitudini, directii si viteze constante. Eu urc si cobor in functie de termici si descendente (curenti de aer calzi si reci).
Pentru a filma traseul unei autostrazi trebuie parapanta cu motor (paramotor). Am cativa prieteni care au asa ceva si o sa vorbesc cu ei, poate reusim sa facem niste filmari la primavara.

Va mai delectez intre timp cu inca o filmare. :)

dr4qul4

#356
parada vazuta din elicopter!!! e link de pe fb asadar probabil va disparea curand! Puteti insa cauta "fortele aeriene romane"
montaj
din elicopter
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

A fost plin cerul la cumpana dintre ani...



KLM Romania

epuru

#358
In weekend am zburat in Muntii Parang pe o vreme superba si cu un peisaj de vis cu decolare de la 1885m altitudine. Am facut si un mic montaj. Sper sa va placa!  :D








iuli

Pentru ca e prea liniste pe aici, hai sa pun eu niste poze.











-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog