Author Topic: [AR] Ce-am mai vazut din mers in Arad  (Read 90 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

• Duke
  • Legend
  • *
    • YouTube.com/bogdymol
[AR] Ce-am mai vazut din mers in Arad
« on: September 19, 2013, 10:24:00 PM »
Cladirea Colegiului National “Moise Nicoara” Arad a fost renovata

Cladirea liceului, care este monument istoric cu o vechime de 140 de ani, a fost reabilitata complet, cu peste 11 milioane de euro, aproape intreaga suma fiind provenita din fonduri europene.
[...]
Lucrarile au constat atat in renovarea fatadelor, a interioarelor, inlocuirea instalatiilor sanitare si electrice, cat si modernizarea liceului prin dotarea cu mobilier nou, echipamente IT sau amenajarea de sali noi de studiu, divertisment si sport.

Finantarea a asigurat si amenajarea unui observator astronomic, care va intra in circuitul public. De asemeneea, a fost construit un lift exterior, in curtea principala, care asigura accesul persoanelor cu dizabilitati la toate nivelele imobilului.

Subsolurile cladirii au fost amenajate pentru activitati extrascolare: sali de muzica, club foto, teatru, sala de proiectie filme, sali sport (box, tenis de masa, fitnes , biliard) si bloc alimentar.

“Intreg imobilul, care este de o valoare arhitecturala deosebita, va intra in circuitul turistic al orasului, dupa un program care va fi stabilit impreuna cu Primaria Arad. De asemenea, observatorul va fi deschis publicului la toate evenimentele astrale importante”.
articolul complet pe stirileprotv.ro

Cateva poze din articol:

Lived, Been, Drove in: A B BG BiH CH CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IRL L M MNE P PL RO RSM S SK SLO SRB UK V
+ Australia, Hong Kong, Macau, Malaysia, New Zealand, Singapore, United Arab Emirates & United States of America
my clinched highways
My wife has just started a travel blog. Check it out here: makeitcount.blog

bogdymol

• Duke
  • Legend
  • *
    • YouTube.com/bogdymol
Re: [AR] Ce-am mai vazut din mers in Arad
« Reply #1 on: October 13, 2013, 07:07:51 PM »
Vineri a fost ziua portilor deschise la Colegiul National Moise Nicoara Arad, cu ocazia finalizarii lucrarilor de reabilitare a cladirii in care functioneaza liceul. Pun si cateva poze facute de mine.

Lived, Been, Drove in: A B BG BiH CH CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IRL L M MNE P PL RO RSM S SK SLO SRB UK V
+ Australia, Hong Kong, Macau, Malaysia, New Zealand, Singapore, United Arab Emirates & United States of America
my clinched highways

bogdymol

• Duke
  • Legend
  • *
    • YouTube.com/bogdymol
« Reply #2 on: October 13, 2013, 07:09:26 PM »

my clinched highways

bogdymol

• Duke
  • Legend
  • *
    • YouTube.com/bogdymol
« Reply #3 on: October 13, 2013, 07:10:57 PM »

my clinched highways

bogdymol

• Duke
  • Legend
  • *
    • YouTube.com/bogdymol
« Reply #4 on: October 13, 2013, 07:12:12 PM »
Si cateva incercari de fotografiere pe timp de noapte:

my clinched highways

radutm

• Legend
  • *
« Reply #5 on: October 13, 2013, 08:03:31 PM »
Wow! Seamana cu o universitate de prestigiu de undeva din vest! Foarte frumos :)
cont inchis

udar

• Knight
  • Hero
  • *
« Reply #6 on: February 21, 2014, 02:05:25 PM »
« Last Edit: February 21, 2014, 07:11:33 PM by udar »