News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Belgrad

Started by iuli, May 12, 2012, 10:17:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli












Afluenta dintre Sava si Dunare:








-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli
















Liceul de aviatie:

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

valexandru

Quote from: iuli on May 12, 2012, 03:39:14 PM
Si mie imi place ideea. In general nu se prea intra pe banda aia decat cativa smecheri care sunt si la noi. De fapt, daca ma gandesc bine la noi ar fi mereu plina banda respectiva  >:(
Ai dreptate! Infrastructura nu e totul! Conteaza mult si mentalitatea soferului!
Uite si primul travelogue de pe forum.peundemerg.ro:popcorn:
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

hentz

Foarte frumos.

Daca mai aveti poze ,nu ezitati!
Eu am fost in Belgrad in 2001 ,si era ,la propriu ,ca dupa razboi cu cladiri ciuruite si alte urme.Timpul a stat in loc acolo.
Nu stiu cat de obiectiv pot fi ,dar pot spune ca s-a schimbat mult ,dupa ce am recunoscut cateva locuri din pozele voastre.

bogdymol

Quote from: hentz on May 12, 2012, 05:40:02 PM
Foarte frumos.

Daca mai aveti poze ,nu ezitati!
Eu am fost in Belgrad in 2001 ,si era ,la propriu ,ca dupa razboi cu cladiri ciuruite si alte urme.Timpul a stat in loc acolo.
Nu stiu cat de obiectiv pot fi ,dar pot spune ca s-a schimbat mult ,dupa ce am recunoscut cateva locuri din pozele voastre.

Eu acum am fost prima data, dar in afara de o singura cladire distrusa (care am inteles ca vor sa o lase asa ca un fel de monument) si ceea ce am vazut la muzeu, nu am avut deloc impresia ca orasul a fost bombardat in urma cu 13 ani. Am pus destul de multe poze in thread-ul meu (si o sa mai pun!) asa ca te poti convinge singur :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Earthchild

O spun cu admiratie si cu amaraciune in acelasi timp: arata de 1000 de ori mai bine decat capitala noastra (nebombardata decat de kitsch si nesimtire).