DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TVlad

Eu stiam ca la constructia de diguri este interzisa bascularea materialului gramada, trebuie asternut. La umpluturi de ramblee ar trebui sa fie la fel.

bUzZ1-


din ce am vazut la stiri nu prea este de reglat doar din asfalt, deja foreaza si introduc piloni metalici la baza rampei pentru a stabiliza...

Ionut

Acum azi la 16:00 sunt iar în direct pe B1 TV. Cred că incepem cu podul de la Brăila.

nitz

Quote from: survola on March 12, 2024, 09:22:56 AMÎntrebare pentru cei care au fost recent pe acolo. Cât adevăr este în această problemă?

Podul de la Brăila se pare că este urmărit de ghinion. Mai nou, au apărut tasări la rampa de urcare pe pod de pe malul brăilean, viaduct care face legătura cu blocurile de ancoraj, tasări care sunt în acest moment mai mari de 10 cm conform declarațiilor reprezentanților CNAIR.
Sursa

Am trecut podul pe 9 si 10 martie in ambele sensuri, dar nu am simtit vreo tasare la urcare / coborare de pe pod.
E adevarat ca am intors in giratoriul de sub pod, poate pe sensul principal spre Dx6/centura se simte ceva.