Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Au avansat frumusel in (aproape) trei saptamani...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stefanudrea

Sarbii astia sunt teribili. Termina bucata asta in 2-3 luni, dar zona de est Kladovo pana in sud la Nis e jale! Niste drumuri petecite si valurite de te doare inima!

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk


voicul

Interesul este sa termine coridorul si sa traga cat mai mult trafic de tranzit pe la ei (adica sa faca cat mai multi bani).

Filmarea este doar bypass Dimitrovgrad si dupa e autostrada pana la Pirot (nu apare inca pe Maps). Am adaugat asta ca la prima filmare eu nu prea m-am prins care e treaba ca si pozitionare geografica.

stefanudrea

Vor trage cu siguranta trafic cand vor incepe aderarea la UE si se va inlesni traficul prim vami. Pana atunci Severinul duce greul cu tot traficul greu Turcia Grecia Bulgaria! Romania bonus.

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk


FRS

Aviz amatorilor de vacante în Grecia: recomand un plin de motorina înainte de a ieși din Bulgaria, unde litrul era aproximativ 1 Euro, comparativ cu Grecia unde nu am văzut sub 1.27 Euro litrul de motorina

cezar-mario2012

#2495
 Noi filme de pe șantierele autostrăzii​ Nis - Dimitrovgrad:




pentium10

#2496
continuarea M35 Ungaria, si drumul de legatura la aeroport Debrecen
ritmul e sustinut, si s-ar putea sa fie sanse sa deschida o bucata din continuarea M35 + drumul de legatura chiar anul acesta.



link
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

voicul

De ce s-ar putea? Eu stiu ca 5 km parca si drum de legatura trebuie sa se deschida anul asta.

laszlo.robert

Termenul legal este martie 2018 pentru primul lot (5 km+legatura aeroport) ,dec. 2018 pentru lotul 2la unison cu primul lot din M 4 pina la DN 47.

pentium10

#2499
Se lucreaza sustinut si la M44 din Ungaria intre Tiszakürt si Kondoros trei loturi in total 62km, termen 2019 Q3.

INEDIT este ca se folosesc de calea ferata existenta, pentru a aduce material in zona. Reportaj in maghiara.







Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Granata06

Fara a-i scuza pe mai marii din CNAIR insa se poate observa si prin aceste poze din Ungaria, ce relief usor au maghiarii (campie aproape plata) pentru constructia autostrazilor.

stefanudrea

Avem si noi destule zone din astea care deocamdata nici in vis nu sunt "autostradabile"! Asa ca nu exista scuze pt...nu le mai pronunt numele!

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk


Dominik

M44 va fi DX din cate stiu eu
You're in Steelers Country

voicul

Da, va fi DX doar.
Oricum pe Ro nu prea o sa ajute acest drum ca nu stiu cine o sa scurteze drumul prin Varsand.

Dominik

Pai dupa ce va fi gata M44 cei din Chisineu-Cris, Salonta sau chiar Oradea pot ajunge mai repede la Budapesta decat peste M35-M3
You're in Steelers Country