Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

voicul

Se cam vede toata sectiune de M35 pe Gmaps

Aici (unde se deschide link-ul) va fi intersectia cu M4 sau mai jos?
De fapt intrebarea este: pana e gata M4 pe unde se va intra de pe M35: pe 42 sau 47?


Bulwyn

#2777
Din cate stiu legatura va fi cu 47. Constructia M4 e in 2 etape acolo. Primii cativa km (etapa 1 din M4) pana la 47 se finalizeaza cu etapa 2 din M35. Se lucreaza deja bine acolo.

Sent from my L52 using Tapatalk


Dominik

#2778
Am fost si eu de curand pe M3, dupa o pauza de 5 ani, iar apoi M35 pana la Debrecen...am ramas surprins de degradarea calitatii asfaltului pe M3, o autostrada nu foarte veche, de la intersectia cu M35 pana la Debrecen e incomparabil mai bun asfaltul....in concluzie asfaltu e mult mai bun pe traseul Nadlac-M43-M5-Budapesta decat Bors-viitor M4-M35-M3-Budapesta
You're in Steelers Country

Dominik

You're in Steelers Country

infraAdi_ro

Am fost si eu  recent pe M 3 intersectie Debrecen pana la Budapesta si apoi spre Viena.Pe banda 1 asfaltul e foarte denivelat si sunt multe gropi.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

cezar-mario2012


Dominik

Se lucreaza la greu in Serbia la autostrazi, am putea lua exemplu !
You're in Steelers Country

voicul

Si ei nu au fonduri de la UE pentru acest lucru. Sunt intradevar niste fonduri de coeziune, dar multe autostrazi le-au facut pe banii lor.

Ionut

Ruşii vor să vadă tot ce mişcă la Belgrad: firma rusă Yandex se oferă să furnizeze sârbilor soluţii inteligente de transport

Compania rusă din domeniul tehnologiei Yandex intenţionează să ofere capitalei sârbe Belgrad soluţiile sale inteligenţe de transport, potrivit Seenews. Yandex doreşte să-şi pună în aplicare tehnologia şi platforma IT în Serbia, a anunţat ministrul sârb al inovaţiei Nenad Popovic. Compania rusă vrea să ajute cetăţenii sârbi să verifice date privitoare la trafic, locuri libere de parcare, lucrări la drumuri şi practic toate informaţiile privitoare la transportul din Belgrad pe telefoanele mobile personale, a anunţat oficialul sârb.

ZF

cezar-mario2012

Din Bulgaria, autostrada A3 Struma, lot 3.1 Blagoevgrad bypass:

https://youtu.be/xLDqyEtZDp4

voicul

Filmul incepe cu o sectiune de autostrada terminata (cel putin o parte).
De unde vine bucata asta? E din acelasi lot sau e un alt lot?

AFC

^ Ce se vede terminat sunt loturile dinspre Sofia care sunt gata de ceva vreme. Din cate stiu centura Blagoevgrad este singurul lot in constructie pe A3 pt ca imediat ce se termina se intra in munti si inca se dezbat variantele de traseu. Dupa defileu avem iarasi autostrada gata pana la Kulata. Am circulat pe ea recent, acum 2 saptamani, dinspre Sofia pana la Blagoevgrad si se prezinta foarte bine, inca.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

voicul

Filmarea este de la N la S deci (credeam ca e invers).

TibiV

Au si ei probleme cu arheologia...
(01.10-01.40)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)