Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Atila60

Da confirm si eu scris de Laszlo.robert chiar acuma am citit.

yetiman

Cum?
Ei nu au panselute lipsa? Sau becuri neconforme?
Si de ce nu asteapta sa fie finalizat 100% tot lotul?

Scuze. Am uitat. Ei nu tin de CNAIR. Si sunt interesati de siguranta si confortul conducatorilor auto si nu de taierea panglicii in 2018...

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Atila60

Incet da sigur,vor ajunge la Beretyoujfalu peste 1 an de nu mai repede.Noi stam pe loc.

voicul

Numai maine nu e deshiderea.
Pentru restul lotului nu este 2019 deschiderea?

Dominik

^
Exact, termenul de finalizare al M35 Debrecen- Berettyóújfalu este Decembrie 2018, deja primul lot e gata, pana Iarna viitare vor termina si lotul 2....iar pana in 2020 ajung la Bors cu M4 !
You're in Steelers Country

voicul

Super ca e dec 2018 termen deschidere.
Asa are si RO mai multi km de A  :(

laszlo.robert

Azi dimineata s-a deschis primul lot din M35. + Centura sud Debrecen-.Pina la sfirsitul anului  va fi gratuit .De la 1 Ian cu matrita HU/matrita zonala..

Atila60

laszlo.robert imi place ca esti activ,miai luato inainte cu stirile.Iti multumesc.Incet se apropie de granita cu M35.O zi buna.

yetiman

Mai mult decat atat.
Noul lot este deja pe Waze.  :)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pentium10

Si ungurii pot face articole de haz. Traducand cam asa le iese titlul:

Statul maghiar a construit o autostradă de ocolire a unei alte autostrăzi.

nota: in loc sa faca M4 au ales sa construiasca M35.
si API este mentionat in articol ca monitorizeaza si ca in RO situatia nu e roz

https://tldr.444.hu/2017/12/11/magyarorszagnak-sikerult-a-lehetetlen-epitettunk-egy-autopalyat-elkerulo-autopalyat




studiu de trafic in care se arata ca DN-ul 4, are trafic foarte mare (majoritatea din RO) fata de autostraziile M6 si M7



podul peste raul Tisa de pe aliniamentul M4 (lucrari oprite si reluate)


Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Allex

#2665
Poze sau video de la bord, ceva?

L.E. Poze am gasit aici.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Dominik

You're in Steelers Country

laszlo.robert

#2667
Din pacate  M4 va fi DX ,mai putin lotul dintre granita Ro/Hu si nodul cu M35/M47(Berettyóújfalu) care  va fi autostrada.

Dominik

Tot e bn, sunt totusi 2 benzi pe sens
You're in Steelers Country

voicul

Pe M4 nu mai sunt niste km de A spre Budapesta? E gandita sa poate fi extinsa la nivel de A?

Ei zic asta "Statul maghiar a construit o autostradă de ocolire a unei alte autostrăzi." , dar nu prea e nici o legatura. Una e cu trafic de UA si altul cu trafic de RO.