News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[BV] Centura Brasov

Started by coco.serban, May 05, 2012, 07:31:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

bgd77


bgd77

Zona unde se lucreaza la o teava de gaze:












bgd77

Continuare...









In urmatoarele 2 imagini se pot vede, in centru, doi caini de la o stana care m-au latrat si alergat un pic.  :)






bgd77

Am ajuns si intr-un loc unde sunt depozitate materiale:










bgd77

Podul peste paraul Durbav:










bgd77

Ne apropiem de intersectia cu DN11:





In departare se vad podurile peste DN11 si peste triaj de pe lotul 1:










bgd77


bgd77

Pasajul peste DN10:

























The end.

TibiV

Felicitari bgd77:gj:

Reportajul tau m-a tinut cu sufletul la gura... :)

Ai pedalat ceva, asa ca sigur meriti  :cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

multumim bgd 77 felicitari pentru reportaj si noutatilr si informatile aduse   :gj: :cheers: :cheers:

ashbird

tura viitoare faci si celalalt santier :)
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

bgd77

Multumesc de aprecieri tuturor.  :)

Am fost prea obosit sa merg si pe celalalt lot. In functie de cat timp am si de vreme o sa incerc sa trec si pe acolo.

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Cipi

Din fuga matinala spre locul de munca am remarcat ca pe lotul Viarom s-a turnat un strat de asfalt in zona dintre DJ103 si podul peste Durbav (cu ochii la denivelari si gropi, am remarcat acest lucru destul de tarziu, astfel incat nu stiu daca a fost turnat asfalt si pe pod).

De asemenea, am mai remarcat ca pe pasajul peste calea ferata de la limita cu lotul 3 s-a turnat beton iar la pasajul peste calea ferata de langa DN11 a inceput lucrul la un pilon (sau este baza unui zid?) dincolo de calea ferata.

Din pacate nu am fotografii.

TibiV

Quote from: Cipi on September 01, 2015, 09:01:59 AM
la pasajul peste calea ferata de langa DN11 a inceput lucrul la un pilon (sau este baza unui zid?) dincolo de calea ferata.

Probabil ca s-au apucat in sfarsit de culeea pasajului, la care nu au putut lucra pana acum din cauza LEA.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)