[BV] Centura Brasov

Started by coco.serban, May 05, 2012, 07:31:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pasadia

Ar fi o idee sa ma duc sa masor si latimea benzilor si latimea totala...

pasadia

Ok, am fost (fara poze si dovezi, eram grabit si bate vantul si e frig...)

Dar confirm, sunt 3,5 metri din dunga alba in dunga alba. In lateralul dungilor exterioare insa nu sunt 0,5m - Adica sunt 0,5m pana in bordura, dar glisierele ies in exterior si acopera destul de mult din acesti 50 de centimetri.

lupu.irimie

Multumim Pasadia!
Nu ma indoiesc in nici un moment de acuratetea masuratorilo efectuate de tine, dar pare a naibii de ingusta banda de mers pe sens!
Continui sa raman la parerea mea initiala. Este o "fuseraie" pe banul public!
-Vezi detaliile de finisare (suruburi lipsa pe glisiere, panta de urcare abrupta, partea pietonala mai ingusta decat "prevede legea"), timpii de executie... si multe altele!
"Hai sa facem, sa vada lumea ca lucram!" >:( >:( >:( >:(
"Only the shadows know"  - daca, si cand o sa avem infrastructura!

JohannDB

Doamne...."pasadia"......., azi la postarea de la 11:58:10 spuneai c-ar fi o idee.... , iar la 16:11:22 deja faci "raportul"..... Pe vremea asta !!  :hug:    :)  :)   Nici eu nu prea "sunt cu toate p-acasă" câteodată fac și eu unele "nefăcute"; dar ...asta este....
     După ceea ce ai spus, putem fi "fericiți" că măcar la "carosabil" pasajul este făcut la regim de DN-eu (drum național)....
     Din păcate rămân "umbrele dimensionării trotuarelor", la care propuneam pe altă pagină, ori instalare de semafoare (la un verde se traversează de către pietoni dinspre oraș spre Sânpetru și la alt verde se traversează dinspre Sânpetru spre oraș..... Sau instituirea de sensuri unice pe trotuare; pe dreapta se merge spre Sânpetru, pe stânga se vine dinspre Sânpetru..... :doh: :doh: :doh: :hm: :hm:

4est

Mi-a spus astazi sotia ca a stat 30 minute in coada pe centura pentru a intra in Sanpetru, fara sa fie vre-o problema evidenta. Era si politia care dirija circulatia acolo

dupa ce am cautat pe net putin am si descoperit motivul:

https://youtu.be/vi18OIPu3bI

voicul


pasadia

Or fi satuli sa astepte terminarea si inaugurarea unui pasaj inceput prin 2015...

4est

Exact. Zice-se ca persoana care trebuie sa taie panglica este indisponibila, de asta se mai întârzie

voicul

Sa ii dea drumul si cand se face disponibila persoana ... sa opreasca circulatia 1 - 2h si sa taie panglica, painea, cozonacul, ce vor ei.
Nu merge asa?

pasadia


Dominik

Bataie de joc fata de oamenii de acolo !!!
You're in Steelers Country

4est

Azi dimineata aliniau pentru montare gardul anti-sinucigasi pe rampa.

Pe rampa? cine se "sinucide" sarind de pe rampa?

Oricum daca in ultima saptamana n-am vazut mai pe nimeni, azi au roit pe acolo ceva muncitori!  Au fost motivati de protest?

Vice33


4est

Din aceasta seara se circula pe pasaj. Nu se stie cat este de oficial sau nu, dar au disparut blocajele si oamenii circula.

pare a fi o dare drumul neoficial. bine si asa!

Vice33

#764