News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

[BV] Centura Brasov

Started by coco.serban, May 05, 2012, 07:31:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dumbravaandrei

Quote from: JohannDB on January 19, 2017, 03:49:02 AM
    Singura "bilă neagră" este încă faptul că ambele "spații de servicii" de pe centură sunt....."închise" (deși noaptea vezi că este o lumină aprinsă la interior, dar speranța ți se năriue când vezi intrarea în parcări blocată și de nevoie de duci unde "nici nu știi că te poartă nevoia" !! :lol: :lol: :lol:

Se lucreaza la interioare. In fiecare spatiu sunt cate 2 echipe care lucreaza, ajung dimineata pe la 8:20, probabil pleaca pe la 4 ca seara nu le mai vad masinile acolo nu mai sunt decat niste paznici pe acolo.
Cat despre aspect... ce e drept, centura noastra este o tanara batrana si arata ca atare: neingrijita, nemarcata, neamenajata, zbarcita. La Oradea e asfaltul mai negru, marcaje mai vizibile, indicatoare mai vizibile si curatate, giratorii semnalizate mai bine. Se ingrijesc mult mai bine oradenii de centura lor decat cei de la SDN Brasov...

4est

Am primit raspuns de la politie cu privire la nesemnalizarea lucrarilor (vezi in decembrie filmuletul de pe youtube)




JohannDB

Quote from: pasadia on January 19, 2017, 08:17:23 AM

Mie inca nu mi-e clar cu limitele dde viteza legala pe diferitele tronsoane. Imi pare cam alan-dala, ba 70, ba 80, ba 90. Si asta in conditiile in care ar fi dus si 110 pe distante lungi.

     "pasadia", azi în jurul orei 12:50 am urcat pe centură din nodul DN11 Triaj cu direcția spre DN1/DN1A și am văzut un "Polo" de la rutieră pe lărgirea de bandă a bretelei pentru ieșirea din centură spre DN 11/Triaj (pe stânga mea cum intram) și un "nenea" care oprea unele mașini (oprire nu "prea ortodoxă" - ținând cont de lățimea generală a locului) ce veneau dinspre DN 13...... Gândul m-a dus la un eventual radar prin zonă.... Asta m-a făcut să mă uit la semnele de limitare a vitezei, ca să constat și eu ceea ce ai exprimat mai sus....

4est

stau cu radarul la iesirile din parcarile alea mari care sunt in lucru. In special pe celalalt sens, cum vii dinspre triaj spre Sanpetru, te prin si in coborare de pe pod

goanga

Cum se face că tot nu apare pe Google Maps tronsonul DN11 - DN1?

C0ndu

Porţiunea DN11-DN1 din Varianta Ocolitoare Braşov apare în ultima ediţie a Atlasului Digital al României v8.32, RO.A.D.2016.32.
https://www.romaniadigitala.ro/news/lansare-ro-a-d-2016-32/

Dori14

Nu stiu daca este o veste buna sau nu, dar ieri, 24 Ianuarie, in plina sarbatoare nationala, am vazut miscare la pasajul de la Sanpetru. Parea sa fie chiar o "CIFA" , care turna beton in partea superioara a pasajului.

Astazi, la 7:45 nu era nimeni, banuiesc ca era cam frig pentru orice activitate. Din pacate nu ajung in zona pe lumina sa vad daca s-a miscat ceva..

4est

astazi la ora 8:30 se muncea, asa cum s-a facut si luni 23 ianuarie
Azi lucrau la terminarea pasajului spre Sanpetru, mai exact la borduri

Au descoperit betonul turnat anul trecut (era folie). Si curatau zapada de pe celelalte zone betonate

coco.serban

Sap asta au fost lucrari de mentenanta si conservare. Nu am vazut nimic catre + , cred ca se asteapta perioada calda.

4est

#684
raspuns de la CNAIR - practic spun ca da, au deviat circulatia cu personal autorizat. deci totul este in regula daca ne ciocnim de pe cei de contrasens din cauza lipsei indicatoarelor, pentru ca devierrea s-a facut de personal autorizat. 


dumbravaandrei

E clar ca e noaptea mintii, "atorizatii ecsista", norocul tau ca esti viu :bash: :bash: :bash:

dumbravaandrei

S-a intors lumea la lucru desi nu stiu ce lucrari mari ar putea sa faca acum (ziua -3..-5 grade, noaptea -8..-12)



Macaraua asta a iesit din santier






GDPR

De azi se incalzeste, asa ca se pot continua betonarile. Nu pare a mai fi mult de lucru la grinda de parapet si trotuare.

dumbravaandrei

cu 15-20 de oameni prin santier pasajul propriu zis poate fi gata intr-o luna daca e vreme. Cat despre restul lucrarilor, nu stiu daca chiar totul este deblocat si s-ar putea sa mai dureze.

rizelgeorgel

Ce ciudat, dupa atatea luni, Centura Brasovului nu este trecuta pe google maps. Ce s-ar putea face pentru asta? Eu nu stiu sa editez.