News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[TM] DJ691 Dumbravita-Giarmata-Autostrada A1

Started by elphax, March 06, 2018, 05:42:02 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

Am vazut si eu stalpul ala. Ma gandesc ca e ceva provizoriu, pana reusesc sa il mute.

In Dumbravita va fi ok cu limita de 50, ca toate casele au accesul direct in drum. Eu ma plang de bucata dintee centura TM si A1, acolo unde am facut toate pozele.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

AlexxC

E similara situatia cu E79 Craiova -Filiasi , au scazut viteza in toate localitatile de la 70 la 50kmph chiar si in zona de la iesirea din Craiova unde avem 2 benzi pe sens cu parapet median din beton ,banda de urgenta cu parapet lateral si niste treceri de pieton razlete care duc la niste statii de tramvai inchise;
In schimb de la FIliasi la Targu Jiu circulam bine merci cu 70kmph legal prin toate localitatile cu drumuri laterale, iesiri din curti, podete criminale si trafic pietonal pe acostament. Nu vad logica aici? singura explicatie gasita de mine ar fi ca incearca sa scada vitezele de deplasare declarate pentru a scoate punctaje mai bune in studiile de fezabilitate in desfasurare pentru drumurile de mare viteza paralele.


thenoizz

Quote from: bogdymol on January 04, 2024, 04:01:45 PM
Quote from: theender on January 04, 2024, 03:31:29 PMPai la prima fraza zici ca trebuie mentinuta limita de 50, ulterior explici de ce e aberanta treaba asta, nu mai inteleg...

Am incercat sa fiu sarcastic in prima faza. Nu mi-a iesit foarte bine, greseala mea. Am dat un edit si am notat asta acolo, sa fie clar.

Quote from: theender on January 04, 2024, 03:31:29 PMEu sunt de acord cu a doua parere in care zici ca e o prostie, just for the record :D

Nici un om intreg la minte nu ar circula pe acolo cu 50 km/h, deci consider ca aceasta limitare e o prostie, just for the record :D
Vă agitați degeaba, 70 va fi limita peste tot. Ceea ce e foarte rezonabil.



iuli

Quote from: bogdymol on January 04, 2024, 01:42:52 PMCasele din dreapta nu au nici o iesire la drumul principal, e parapet aproape continuu, intrarea facand-se prin 2 sensuri giratorii la capetele localitatii. Totusi, pe bucata asta care arata aproape ca un DX, e limita de 50:




Pai e normal sa nu aiba cat timp au si au avut mereu drum de acces spre cele doua noduri actuale. Ar fi si absurd sa faca mii de intersectii pentru fiecare casa de acolo.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dan tm

Ăia măcar au acces bun chiar daca prin giratorii la capete(e mai in regula asa) dar uite cei care au acces direct la 691 ce pățesc.

Nu trebuia excavat si facut un nou terasament ca sa ajunga drumul refacut la nivelul strazii?

https://www.tion.ro/stirile-judetului-timis/vom-intra-in-curte-cu-elicopterul-locuitorii-din-dumbravita-afectati-de-lucrarile-la-dj-691-1800463/

bogdymol

Quote from: iuli on January 07, 2024, 05:53:25 PMPai e normal sa nu aiba cat timp au si au avut mereu drum de acces spre cele doua noduri actuale. Ar fi si absurd sa faca mii de intersectii pentru fiecare casa de acolo.

Stiu ca e normal sa nu aiba acces direct. De aia sunt mai retrase in spate, au strada lor, accesul se face pe la unul din giratoriile de la capete. E foarte ok asa pentru toata lumea.

Ce am vrut eu sa punctez este ca, cu toate ca drumul nou reabilitat este drept, fara nici un access (parapet continuu), limita e tot 50 km/h.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum


Cuneo


Mulțumim, frameD Future PRODUCTIONS!

Cuneo


Mulțumim, frameD Future PRODUCTIONS!