[IS] Poduri si pasaje in Iasi

Started by valexandru, April 28, 2012, 09:40:22 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Goldmund

Cate pasaje rutiere sunt in constructie in Iasi?
Am vazut mai multe proiecte decat avem aici:
Pasaj Subteran Metalurgie, Pasaj Subteran Tudor Vladimirescu(proiectele sunt pe you tube)

dunmaty

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

dr4qul4

Asta e pasajul acela inceput acum vreo 5-6 ani?
Imi amintesc ca am fost pe Anastasie Panu (si acum 6 ani si acum 4) si prin zona se construia un pasaj. Sau e altul?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dunmaty

Aici nu e pe Anastasie Panu (unde acum 6 ani se lucra la un Pasaj pietonal subteran, au dat peste o casa miedevala si a durat 4-5 ani) ci pe directia Independentei - Pacurari in zona Fundatie. Asta are "doar" vreo 3 anisori.
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

iuli

Mi se pare mie sau bordurile vin prea mult spre partea carosabila? Parca acele margini intra in drum.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

VIDEO. A început montarea plăcilor de granit din Pasajul subteran ,,Mihai Eminescu". Finalizarea lucrărilor, prevăzută pentru începutul lui 2015
Sursa: http://7est.ro/acasa0/item/24753-video-a-inceput-montarea-placilor-de-granit-din-pasajul-subteran-mihai-eminescu-finalizarea-lucrarilor-prevazuta-pentru-inceputul-lui-2015.html
cont inchis

ovideatza

Da, cand si cand...doar au timp...
S-au "gasit" lucrari neprevazute de aprox. 9 milioane lei, pe care vor sa le scoata la licitatie impreuna cu alte aprox 3 mil. lei la care renunta actualul constructor. Interesant ar fi sa castige tot acelasi constructor.

In fapt sunt 2-3 firme care au prins cam majoritatea lucrarilor din oras si le lalaie pe rand..

ciprebbe

Bun, postul meu anterior are deja 1 an vechime...in ce stadiu este acum lucrarea?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mocris

Pai forteaza astia deschidere pe tronsonul de autostrada de la Acilu unde o ia dealul la vale, ca sa dea bine la tv.
O sa se impiedice ei de un pasaj mititel.Hai sa mearga treaba...
Oricum alt proiect facut total de-a moaca...

igorashu

Arată fain. Mai frumos decât pasajele învelite-n plastic din București. Și luminatoarele sunt o idee bună.

ciprebbe

Gata s-a deschis,

Pasajul de la Fundație, inaugurat. Lucrările au durat cu an un mai mult decât termenul anunțat inițial

Pasajului Mihai Eminescu, situat în centrul Iaşiului, are o lungime de 286 de metri, 5 metri înălțime și 10 metri lățime și are ca scop fluidizarea traficului rutier


http://www.digi24.ro/Stiri/Regional/Digi24+Iasi/Stiri/Pasajul+de+la+Fundatie+inaugurat+Lucrarile+au+durat+cu+an+un+mai
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


Katana_ro

Bump! Mai stie cineva un stadiu actual al lucrarilor sau termen de finalizare?

ovideatza

Teoretic se termina anul acesta parca in decembrie. Practic...nimeni nu stie. Se lucreaza la rampele de acces pe ambele parti. Partea buna e ca se lucreaza cu adevarat, nu doar teoretic.

Allex

Lucrarile la pasaj se apropie de final, conform BZI.RO

Si niste poze de la aceeasi sursa















"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova