Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lupualb

Pacat ca nu avem inregistrarea interviului oferit de barbosul de la CNAIR saptamana trecuta in care spunea ca sunt mai pregatiti ca niciodata cu tot ce trebuie pentru iarna. Asa cu ranjetul pe fata spunea ca din pacate nu este zapada. Sa vina in jud. Alba sa vada ca drumurile sunt necuratate, autostrazile la fel. Am venit pe A1 de la Deva spre Sebes si am prins doar o bucata de drum curatata. Bretelele de intrare iesire erau necuratate. Am venit pe A1 cu 80 km/h, iar uneori la schimbarea benzii de mers simteam cum masina avea tendinta de derapaj, cu toate ca am 4x4.

davyl

Nu ma mira! Intotdeauna au declarat ca sunt pregatiti, insa tot asa au fost si suprinsi!

Depinde si cand s-au apucat sa faca operatiunile de curatare...In multe tari din occident am vazut masinile de deszapezire circuland inca de la primii fulgi de zapada!!!

pasadia

#1067
Cu 30 de minute in urma am trecut pe langa descarcerare, politie, televiziune, ambulante si cam multe alte masini oprite pentru privit dezastru din urma unui accident petrecut pe DN2, aproape de intrarea in Horia (Roman) dinspre Bacau. 2 masini mici in decor (una cam la 20 de metri de carosabil) si am impresia ca tocmai aduceau un cadavru.

Perfect senin, asfalt uscat, viteza cat cuprinde pe toti soferii.

LE: articol pe tema - http://www.romanulfinanciar.ro/stiri-locale-2018/113-ianuarie-2018/12277-accident-mortal-pe-dn2-e85-in-afara-localitatii-horia-soferul-unuia-dintre-autoturismele-implicate-a-murit

Vice33

Vitezomani, inconștienți, iresponsabili si complet idioti care pun viata lor in pericol si a altora crezand ca daca au autoturisme puternice sau daca sunt tineri si smecheri, pot conduce cu o mana volanul cu 140 de km/h...uite unde duce viteza si depasirile neregulamentare...poate ca cel mort ricula regulamentar iar idiotul care a provocat accidentul va trai bine mersi, va face un an cu suspendare, va palti daune si apoi va fi liber...iar familia mortului nu il va mai putea aduce inapoi...

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

Daca se poate de 2 ori pe zii,de ce nu?mi-ar place sa pot obliga gunoaiele din Cnair,in primul rând conducerea,sa faca V.Oltului zilnic...tur,retur

http://www.turnulsfatului.ro/2018/02/03/cozi-mari-de-masini-pe-valea-oltului-un-tir-a-intrat-intr-un-cap-de-pod/
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Degeaba ar face...

Diavolul are grija de ai lui...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

Mi-am propus sa scot in evidenta genocidul care are loc pe V.Oltului ..
Pana acum,de la inceputul lui februarie nu am avut zii fara accident

http://www.turnulsfatului.ro/2018/02/04/accident-mortal-azi-noapte-pe-valea-oltului-2/#comment-256370
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

V.Oltului este blocata in zona Brezoi....total...pare a fii ceva serios....sa "traiasca" cnair....cat mai putin
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

davyl

#1079
Multumim adiarc pentru postarile referitoare la Valea Oltului.
Este mai mult decat "strigator la cer"  >:( ce se intampla acolo si se dovedeste neputinta tuturor politicienilor pe care i-a avut tara noastra pana acum de a pune umarul constructiv la realizarea unei autostrazi in zona.  :((
"Verba volant, scripta manet!" (Vorbele zboara, inscrisurile raman) - as parafraza si as spune: Vorbele zboara, ceea ce faci ramane!
Din pacate, cei care ne-au condus au fost numai experti in vorbit si nu in facut!