Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

pfff. tir rasturnat cu azot pe dealul negru. nasoala treaba. practic avem o bomba in drum. sa vedem in cat timp elibereaza
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

https://www.politiaromana.ro/ro/info-trafic/judetul-arges-traficul-rutier-pe-dn7-a-fost-reluat

Quote
JUDEŢUL ARGEŞ: TRAFICUL RUTIER PE DN7 A FOST RELUAT
Data: 09 Martie 2017
Ora: 17.15

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, începând cu ora 17.15, traficul a fost reluat, pe un fir alternativ, în ambele sensuri pe DN7 Piteşti - Râmnicu Vălcea, la kilometrul 124.

Reamintim că, din cauza unui autotren (încărcat cu oxid de aluminiu) care s-a răsturnat în imediata apropiere a suprafeţei carosabile, circulaţia auto a fost oprită,  pe raza localităţii Valea Ursului.

Se estimează ca, în aproximativ 30 - 45 de minute, traficul să fie reluat în condiţii normale.

DE OBSERVAT
In presa, camionul era incarcat cu azotat de amoniu - asta este ala care face buuuum, stiti voi, Mihailesti...
Politia ne strica distractia: este azotat de aluminiu... Nu buuuum, nu Mihailesti...

Ce ti-e si cu chimia asta...
Trei litere si dispare "bomba" stirii... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasadia

In comunicatul Politiei este OXID de aluminiu, nu azotat de aluminiu (sincer sa fiu nici nu cred ca exista azotat de aluminiu). ;)

nirolf


Circulatie partial blocata pe Valea Oltului dupa un accident in care au fost implicate un TIR, un microbuz si un autoturism

QuoteTraficul este partial blocat, vineri dimineata, pe drumul national (DN) 7, Valea Oltului, iar o persoana a fost ranita, in urma unui accident in care au fost implicate un TIR, un microbuz si un autoturism, anunta News.ro.

Reprezentantii Politiei Sibiu au declarat ca accidentul s-a produs la kilometrul 241, in zona localitatii Boita, unde un TIR, un microbuz si un autoturism s-au ciocnit.

In urma accidentului, un cetatean bulgar a fost ranit, a mentionat sursa citata.

Potrivit centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane, in microbuz nu se aflau calatori.

La ora transmiterii acestei stiri, traficul pe DN7, pe sensul de mers catre Sibiu, este blocat.

adiarc

Pe DN1, în Medias ,se circula în coloana pe ambele sensuri.Unui transportor de mașini, I s-a rupt platforma de sus,iar Dusterele de sus,s-au sprijinit pe cele de Jos  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Nashpa...
Acolo nu poti sa dai jos Dusterele nici cu macaraua, pentru ca vad ca sunt fire de troleibuz... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

pasadia

Waze imi arata ca e inchis A1 la Sebes. Aceti idee de ce?

Redox

Traficul este deviat provizoriu pe DN7 din cauza unui accident mortal. Pentru mai multe detalii, accesează linkul de aici.

LE: referitor la închiderea de pe Waze, aceasta va expira la ora 16:15.

pasadia

Am iesit la Orastie, nu am avut curaj sa vad daca por sa ies din coada pe la Pianu. Am intrat inapoi la Sebes nord. Vad ca unii reusesc sa treaca de locul accidentului.

Europiu

Quote from: pasadia on March 10, 2017, 06:02:49 AM
In comunicatul Politiei este OXID de aluminiu, nu azotat de aluminiu (sincer sa fiu nici nu cred ca exista azotat de aluminiu). ;)
Stiu ca e cam tardiv, stiu ca nu e relevant, dar, numai asa, pentru a avea informatia completa, exista amandoua tipurile de nitrati/azotati. :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium_nitrate si  https://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_nitrate
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

lupualb

Trafic blocat in Lancram datorita unui accident. Se anunta din nou o zi torida intre Sebes si Alba Iulia.

SB76UFO

#898
Acum o ora accident si pe centura Sibiului pe sensul spre Vestem la KM 252
La min.1:25
https://youtu.be/qzQsOV5OLC0
"Prostia este eternă și invincibilă"

adiarc

La intrarea in Tg.Mures ,in dreptul combinatului Azomures,dinspre Ungheni a fost in jurul orei 09:30 un accident...s-a circulat pret de aproximativ o ora in coloana continuua incepand cu Ungheni,Cristesti si Tg.Mures...aproximativ 20-25 de min timp de parcurgere pt aprox 3 km.









"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura