DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.


reed

^^^ Poze Macsim Luminița (Facebook "laboranți în construcții)























Powered by API/PUM imgur uploader

florians

Quote from: Oneinthecrowd on April 12, 2020, 01:50:46 PM
Aproximativ 2 saptamani pentru 1 tronson. De cate e nevoie?
Teoretic 168 de saptamani, adica circa 3 ani si 3 luni. :p

subway

Primele tronsoane merg mai greu, pana se pune la punct tot lantul tehnologic si se intra in linie dreapta.


perfidus

Ti-am dat un minus pentru ca un link pus fara minime explicatii despre ce poate sa contina nu face decat sa creasca audienta pe FB a unor personaje. Data viitoare incearca macar sa extragi niste poze, poate nu intereseaza pe membrii forumului activitatea unui politician PSD si comentariile de gen "felicitari Mihai Tudose". Fara suparare!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

subway

Imaginile cu puturile albastre sunt de la blocul de ancoraj, cele cu armaturile verticale sunt de la pilon. Se lucreaza si la fundatiile de viaduct.

perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ciachi

scuze ......dar am pus linkul in fuga....nu am avut timp de expicatiii si de extras imagini ......cat despre politica,, nu ma intereseaza subiectul ......suntem pe un forum de infrastructura .....nu ma pricep la politica ....intentia a fost de pune ceva despre pod si atat......

GDPR

^^^Faine pozele, dar rosturi de turnare in radier? Nu bun!


ciachi

Buna dimineata!  am gasit ceva pe facebook legat de pod.....nu-i mare lucru.......dar e mai bun decat nimic.......
https://www.facebook.com/PodBraila/posts/550432712538964?__tn__=-R

alexmocian

Sincer cred ca Fincantieri termina toate segmentele inainte de termen, tocmai ce au luat un proiect the 5.6B pentru US Navy.

fulger nc

scuze de off topic ..dar contractul castigat ptr marina americana(de moment au contract doar ptr o fregata ), nu are nimic a face cu subsidiarele din Romania , cea de la Tulcea , sau Braila (cea care construieste segmentele)
proiectul fregatei declarate castigatoare e o colaborare franco-italiana , naval grup -ficantieri , care acum se pare ca apartine total ficantieri ..si se va construi in statele unite
ritmul constructiei segmentelor ..va fi cel marcat de contracte si de intelegerile constructorilor

jaston

Veste buna! Incep despagubirile pt terenurile si imobilele aflate pe traseul drumurilor de legatura.

http://debraila.ro/varga-incepe-acordarea-despagubirilor-pentru-exproprierile-de-la-podul-peste-dunare-anuntul-deputatului-liberal/

PS: Va rog sa nu judecati dpdv politic acest articol.