DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

subway


cristi767

Ce contracte/licitații mai sunt aici de semnat pentru a fi totul în regulă?

alesd

Quote from: NGC on July 19, 2019, 10:51:09 AM
S-au depus 2 oferte pentru "Supervizarea Proiectarii si Executiei Podului suspendat peste Dunare in zona Braila".

1. Asocierea SC TPF INGINERIE SRL - SC SEPTEMBRIE CONSULTING SRL
2. Asocierea SC Metroul SA - SC Italrom Inginerie Internationala SRL - SC Sistema Ingegneria SRL - SC Arex Lider Company SRL

@subway: Cu cine s-a semnat? Cu asocierea Metroul? Presupun ca de aia stiti ca s-a semnat. :D

@cristi767: Parca mai trebuie vreo doua licitatii pentru relocari.

subway

Da, pe ceilalti nu-i cunosc si nici nu stiu ce palmares au...

cristi5

Primul eveniment pe care-l pun pe forum generat de sistemul integrat de monitorizat proiecte. Yay!

PUM#417
13 ian. 2020: DNXX-Pod Braila+drumuri (CNAIR-Metroul-pod Braila) contract / semnat: consultanta vezi si PUM#414

Am denumit asocierea "Metroul pod Braila" ca sa fie scurt, si participantii la asociere se gasesc aici
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wlttW1VLMV_g-G59vvnRxF46G8vu8iFaFHErdNIcjaI/edit#gid=1039043005&range=B76


NGC

Quote from: NGC on January 06, 2020, 07:22:49 PM
Quote from: tom_sawyer on September 12, 2019, 03:33:26 PM
S-a relansat astazi:

Anunt de participare simplificat: [SCN1052946] Servicii de Proiectare in vederea Relocării/Protejării retelelor/conducte de transport gaze naturale necesare pentru execuţia Podului suspendat peste Dunăre in zona Braila

Quote from: Ionut on December 08, 2019, 08:55:52 PM
API pe Facebook

[...]

Au fost anulate două licitații aferente mutării conductelor de gaze naturale, cea de-a treia, începută în septembrie 2019, fiind suspendată din octombrie.

Termenul pentru depunerea ofertelor este 17.01.2020. Sa vedem daca este "third time lucky". :D

Nu a fost sa fie. Nu s-a inghesuit nimeni, asa ca licitatia este anulata.

voicul



alecu26

wow....
a catea oara? Eu aici banuiesc si o mana a lui Astaldi. Doar ii cunosc pe toti alde Vertatel si firme de mutat gaze. Va fi un claim frumos...sau macar justificare pentru intarzieri.
Drumurile noastre POATE;

jaston



tom_sawyer

^^^ Pozele de pe pagina de facebook de mai sus, Laboranti in constructii (mai sunt si alte poze si filmulete acolo, multumim de pont @jaston!)
https://www.facebook.com/groups/369712643199519/?ref=nf_target&fref=nf

Poze postate de Gabi Stefan, pe pagina de facebook mentionata:
QuotePod suspendat peste Dunare - Mal Brăila, bloc ancoraj pereți perimetrali, incheiere faza 5!

bloc ancoraj Pod Braila





















Powered by API/PUM imgur uploader

nenea_hartia


Skynick

O trecem la prima lucrare adevarata in RO, dupa revolutie   8)
Urmatoarea ar fi colectia de tunele si viaducte, la traversarea muntilor.