Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

@radutm: te asigur ca exact asta e si experienta mea si asa cum am mai zis ma voi asigura ca forumul va ramane o placere. :) Din cand in cand vor mai fi lucruri mai putin pozitive sau negative, asta nu tine de noi, membrii, si posibil sa fie si discutii in contradictoriu. Atat timp cat pastram respectul reciproc si nu ne lamentam si/sau varsam public frustrarile proprii, totul o sa fie OK.

Now back on topic! :D

:cheers:

radutm

Filmulet nou pe MT: Bypass Constanta si Constanta-Medgidia
Link: http://mt.ro/nou/articol.php?id=glf28_c
cont inchis

Ionut

Multu' radutm! Faci si aici comparatie? :D

radutm

Quote from: Ionut on March 31, 2012, 08:48:49 PM
Multu' radutm! Faci si aici comparatie? :D
mai intai trebuie sa inregistrez "comparatie" la OSIM :police:
cont inchis

Ionut

Pun eu cateva capturi de pe filmuletul MT cu A4 din zona nodului-trifoi DN3-A4. Arata genial. Observati cat de lata este autostrada in zona nodului. :shocking:








tonică

zona aceea, din nod in nod este, probabil, cea mai lata portiune de autostrada din Romania...Draguta impresie, vazuta in felul acesta din avion....

Pe de alta parte nimeni n-a mai avansat nimic, nici macar ca idee electorala, legat de vreo continuare inspre techirghiol, 23 august macar...

Ionut

Singura data cand s-a auzit de continuarea A4 a fost in toamna anului trecut cand Boagiu a spus ca are de principiu acordul de la Bruxelles pentru continuarea A4 pana la Vama Veche, practic o autostrada de coasta. Insa nu s-a concretizat nimic... era vorba de doar un acord de principiu.

Cristi232

Daca se face soseaua de coasta, in dreptul Constantei, cea in care sa se termine A4 la Agigea, nu cred ca se va mai face pana in Vama, prea curand.

Ionut

Am ramas dator cu niste poze de ieri facute pe Bucuresti-Constanta-Agigea, A2 si A4. Pozele de pe A2 le gasiti aici.

Iar acum cateva cadre cu A4... incepand cu nodul A2-A4 si terminand cu iesirea de la Agigea.














Ionut


Ionut

Ah, am uitat sa va spun. Mie mi s-a parut ca se merge pe binder pe TOT segmentul A2-Agigea... deci probabil si pe segmentul A2-Ovidiu se merge tot pe binder. Marcajele sunt pe alocuri foarte slab vizibile, sper sa nu fie probleme noaptea...










Ionut

Final de autostrada spre Agigea...
Continuarea spre Port/Poarta 9 nu este inca gata, accesul nu este permis.









Autostrada scurta, poze putine. Asta a fost tot.

Mai este mult de munca la A4 pana la finalizare... chiar daca se circula.

lautaxi

Doamne ajuta sa se continue cu ea pana jos la granita cu Bulgarii ca nu sunt decat vreo 35 km cred si in sus pana la Tulcea si apoi pe un pod cum e la Calafat Vidin pana la Galati-Braila.Poate isi fac si bulgarii o autostrada nord-sud pe langa mare si atunci Istambul-Constanta-Tulcea-Galati ar fi floare la ureche.

BoGDaN

Super topicul. Super pozele. 10x Ionut.
Chiar este o autostrada frumoasa (desi nu am fost). Sper sa o continue ..vreodata catre BG. Insa eu cred ca exista un plan ca aceasta autostrada sa continue spre Tulcea pentru ca Delta Dunarii este un obiectiv turistic important.
Legat de supararea unora fata de negativismul altora. Nu ii vad rostul. Este bine sa aratam si sa stim realitatea. Iar realitatea este destul de negativa. Hai sa sarbatorim cu foc de artificii ca se deschid 9 km de autostrada......

alecu26

#29
Quote from: Ionut on September 02, 2012, 07:30:13 AM
Mai este mult de munca la A4 pana la finalizare... chiar daca se circula.

se lucra sau nu? Pana pe 27 August a fost pauza...teoretic.
Drumurile noastre POATE;