Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MRS

Ce se intampla mai departe de nodul cu DN3? A4 arata jalnic in acest moment (am fost in weekend spre Mamaia):

- limitare 80km/h si militia ascusa cu radarul
- lucrari nefinalizate pe margini
- lipsa nod Poiana/Mamaia

Incepe sezonul si "iar ne ia pe nepregatite"...
+ Navodariul este sub asediu inca de anul trecut, praf ca la tara in vremurile bune






A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Harry

Spre aleasa delectare

foto: Radu Cornescu










TibiV

Uau !
Multumim Harry !...
Ai si ceva detalii în plus faţă de ce vedem în poze ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

Am uitat sa preciez este vorba de breteaua de la noul pod Agigea

TibiV

#514
Asta mi-am dat seama... :)
Dar ce vedem este pasajul peste calea ferata, nu-i asa ?... Cam cat din el este inaltat ?
Si in ce stadiu este in general lucrarea ? Giratoriul ala in ce stadiu este ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

da este pasajul peste CF, de giratoriu nu stiu, insa mai e mult de lucru: descarcarea spre Poarta 10bis, drumul pana in autostrada portului, modernizarea tronsonului ce duc ein DN39, upgrade-ul nodului rutier existent....nu cred ca va fi gata anul asta :(

vancouver

Podul nou de la Agigea este utilizabil, adica TIR-urile pot trece pe el pentru a ajunge dintr-o parte in alta a canalului?
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Harry

nu pentru ca nu e facuta descarcarea catre Poarta 10bis

horatiu.cosma

Deci tot tamtam-ul din toamna(cu gafa lui Tariceanu in prim plan) a fost doar electoral, nu s-a deschis nimic circulatiei ulterior?

Harry

#519
nu are ce sa se deschida. S-a finalizat doar breteaua din giratoriul A4 in pod si podul. pe partea cealalta de pod e santier.

TibiV

Pasajul din pozele postate de tine astăzi si podul trebuie să se întâlnească în giratoriu, de unde pleacă si descărcarea către Poarta 10 bis, dacă îmi amintesc bine planurile.
De aia am întrebat de giratoriu, fără el podul si întreg proiectul sunt inutilizabile....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panda_no 5

Cea mai pronuntata trambulina de pe o autostrada din Romania e pe A4.
Dupa ce urci pe A4 venind de pe DN 3 dinspre Constanta si mergi spre A2, primul pasaj este peste DN3, urmatorul peste calea ferata si al treilea nu stiu peste ce este dar e cea mai mare denivelare de pe vreo autostrada.
te arunca in aer pur si simplu la 100 km la ora.

TibiV

#522
Harry, am vrut sa caut planurile intregului proiect si m-am dus mult in urma.
Ti-au disparut o multime de poze de anul trecut, vezi paginile 13-17, 19, 20 si 22 de exemplu...

Stii cumva pe unde or fi planurile?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

Daa am vazut :( intre timp am schimbat locul unde tineam pozele. Le postasem pe facebook dar se pare a acolo se tot schimba directlink-ul.

uite planurile mai jos

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

LINK 5

Ionut