Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

Harry

o poza mai veche cu momentul in care s-a pus piesa din mijloc


Tavi

Frumoasa poza Harry! ... ce inseamna o drona buna!

Ionut


NGC

#408
Informatiile despre plati au fost mutate in thread-ul de sinteza al platilor.

Harry

|Inseamna ca se vor finaliza nodurile si spatiul de servici?

alecu26

si CIC-ul de la Poiana, si inca ceva prin nodul Ovidiu, si ITS-ul. Mai este teoretic si un pasaj superior de construit...chiar daca toata lumea se face ca a uitat de el.
Drumurile noastre POATE;

Harry


stangabriel

Cred ca se refera la giratoriu suspendat de la Poiana. In vara structura de beton era gata si rambleurile spre toate directiile.

danutzu_1069

Eu ma gandesc ca astia de la FCC / Astaldi ar putea sa-si plateasca fosti subcontractori care au lucrat pe A4...

alecu26

#414
Quote from: Harry on October 20, 2014, 09:31:35 PM
ce pasaj ca nu imi amintesc ?

nu a fost un pasaj specific nominalizat. In timpul licitatie, s-a vazut ca se taie foarte multe drumuri locale, se intrerupe la multe accesul la terenurile din jur (si itnradevar densitate de pasaje superioare sau inferioare este foarte foarte mica comparativ cu orice alt proiect). Si atunci in timpul licitatie s-a cerut ca sa fie inclus si un pasaj superior/inferior in repturi, urmand a se decide ulterior unde se va face.

Dar cred ca acum toata lumea se face ca ploua. Oricum, m-as mira daca se va face si ITS-ul. Am mai spus pe aici ca e posibil sa se incerce renuntarea la el...tot asa...pe sub masa.
Drumurile noastre POATE;

Harry

pe 11 are loc testul de rezistenta al noului pod Agigea

Tavi

Super tare! Harry stii ceva de continuare? Dupa pod ma refer si pana la nodul cu DN 39?

Harry


Harry

ieri am rugat un prieten care are drona sa se duca sa faca cateva poze. enjoy :D

















:cheers:

Ionut

WOW, arata mult mai bine decat ma asteptam. Multumiri multe pentru cadre!
Pe partea de dupa pod, la infrastructura, cum se sta? :) Sau cum se merge? Fac oare pana in DN?