Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

cst08

Da, nu spune anul  :lol: , nefiind in tara nu pot decat sa cred ce spun ziare locale din Cta , dar in iulie voi fii si voi verifica.

mitsu

Quote from: cst08 on June 19, 2013, 10:09:45 PM
Vesti bune ,se spune :: Încă o veste bună este că din 15 iulie se vor finaliza lucrările de prelungire a autostrăzii către Portul Constanţa, ceea ce înseamnă că podul va fi degrevat de traficul greu. Toate veştile sunt bune, aşa că aşteptăm ca numărul de turişti să crească", a mai spus Bola. ::: link  http://www.telegrafonline.ro/1371589200/articol/237763/restrictiile_de_pe_podul_agigea_vor_fi_ridicate.html ,. Asa o fi voi fi la mare chiar atunci vom vedea !

O ineptie. Finalizarea autostrazii intre nodul Agigea si Port n-ar nicio legatura cu podul Agigea. Ptr ca TIR-rurile sa nu mai treaca pe pe pod, trebuie sa fie finalizata si legatura dintre capatul A4 si DN39A (care nu tine de lucrarile la A4), mai ales podul peste canal. Si nu cred ca acolo s-a mai lucrat ceva.

Apropo, are cineva noutati din zona aia?

cst08

@mitsu
stirea e despre pod care nu are legatura cu A4 dar la sfarsit se face referire la terminarea autostrazii , in fine daca nu are nimeni vesti eu voi fi acolo in iulie si voi revenii cu foto. numai bine!

mitsu

Quote from: cst08 on June 22, 2013, 04:11:19 PM
@mitsu
stirea e despre pod care nu are legatura cu A4 dar la sfarsit se face referire la terminarea autostrazii , in fine daca nu are nimeni vesti eu voi fi acolo in iulie si voi revenii cu foto. numai bine!

Tocmai la acea referire din final se spune ca dupa finalizarea A4 spre port se va degreva podul Agigea. Ceea ce e o prostie, ptr ca n-au legatura.



Ionut


ciprebbe

#97
Sectionea noua din A4  Constanta Port

http://www.youtube.com/v/Kq_Z7vBAfYQ
Sursa:  spookyx from SSC
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MRS

^^^
Deci, merge doar in Constanta Nord, pentru Constanta Sud, dupa cum spuneam la o pagina mai in urma, nu exista pod peste Canal si nici nu va fi in viitorul apropiat...
Quote from: Mrs on June 20, 2013, 12:18:53 AM
Omu' cred ca e fumat sau ceva... NU EXISTA INCA POD PESTE CANAL SPRE PORT!!
Care 15 iulie!?! Ce an??
Va rog sa filtrati ceea ce cititi, daca inca mai aveti nervi de citit...




A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Anca_Emanuel


ON

Salut,

In zona pasajului 3C peste A4 de langa Ovidiu, (https://www.google.com/maps/preview#!data=!1m4!1m3!1d1215!2d28.552918!3d44.2621388) se montau indicatoare noi, in jurul orei 11.


La ora 19 era deja montat indicatorul.


Alte poze din ac zona (17 iulie 2013).







Ionut

Sa inteleg ca au inceput sa lucreze iar la A4?! Poate pot da o fuga pe A4 constantenii, sunt curios daca au reluat lucrul. Mai au de asternut stratul de uzura, de lucrat la indicatoare, de finalizat nodul Poiana, de finalizat multe altele...

alecu26

pai e aproape gata...sau aproape de finalizare oricum.

S-a pus uzura la greu pe multe zone, s-a finalizat portiunea pana la port, se lucreaza la finalizarea chestiunilor marunte din nod Ovidiu.

Cred ca doar nod Poiana e inca "outstanding". Acolo ar fi interesant sa vedem ce se intampla. Poate colegul care a facut poze da o fuga pana acolo....ca sunt doar vreo 5 km.

In nodul Poiana e si centrul de coordonare si intretinere. Oare acela in ce stadiu e?
Drumurile noastre POATE;

mitsu

Daca nodul de la Poiana nu va avea o legatura decenta cu Bulevardul Tomis, pentru a se asigura legatura cu nordul Constantei, inclusiv cu Mamaia, atunci va fi facut cam degeaba. Ma rog, locuitorii satucului Poiana vor fi foarte fericiti. :D

alecu26

e mult de lucru pentru o legatura decenta...si oricum nodul Ovidiu e aproape.

In fapt....acel nod e facut pentru accesul in CIC.
Drumurile noastre POATE;