News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Nu pot sa nu remarc ca drumul de legatura intre Podul hobanat si "autostrada portului" este 1+1.

Asadar, devine clar pentru toata lumea ca aceasta legatura nu face parte din A4, ci va fi folosita doar pentru port, sau in caz de accident/blocaj la Agigea.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Harry

Ceva nu e ok. Parca in proiect si drumul vechi trebuia upgradat la 2+2

Eurocopter

Acel giratoriu face parte din A4 si momentan exista conflicte de natura contractuala intre CNADNR si constructor. Deci momentan A4 este undeva la 99% finalizata, nefiind receptionata. Acesta este si motivul pentru care nu functioneaza nici iluminatul public la nodul A2-A4.

alecu26

Nu este la 99%. ITS (camere, stalpi, etc....nu e nici macar inceput, cladirea din nodul Poiana pentru CIC ultima data nici aia nu era inceputa, nodul Poiana nu e finalizat).

Ca s-a ajuns eventual la 99% din plati...aia e altceva. Suntem obisnuiti de la Imrpegilo.
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

Bun raspuns.... Se refera cumva la centura Timisoara?  O:-)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Imi place asta cu "Pe 31 decembrie 2015 au fost alocate fondurile restante, s-au efefctuat platile catre constructor"...
Adica au prins ultimul tren ! :)

Cand o deschid poate il rugam pe Harry sa dea o fuga pana acolo pentru o sesiune foto/video...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

@TibiV
Da, multe facturi pentru lucrari pe fonduri s-au platit in ultima zi.

Harry

^^ Breteaua respectiva practic e gata. Are asfalt de toate, Insa din varii motive drumul e blocat. Pe post de bariere sunt niste pietre pe care daca le dai la o parte ajungi lejer la Pescaria lui Matei sa rontai peste proaspat :))

foto si video Radu Cornescu



https://www.youtube.com/v/X8n2UQ9Wz7A

TibiV

Harry, imaginea din poză unde este făcută mai exact ?
Şi în locul ăla, unde se termină filmarea, ce va fi ? Un giratoriu ?
Pentru că pare că șoseaua ar trebui să se continue şi în partea cealaltă, în spatele fotografului/operatorului...

PS
Până la minutul 3 sunt lucrări de reabilitare a străzii din Agigea ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Si eu am stat sa caut unde este si cam asta am gasit.

https://www.google.ro/maps/@44.0930399,28.6377239,578m/data=!3m1!1e3?hl=en

Deja intersectia are semn Stop, dar tare aiurea pentru ca drumul nou e ingradit cu panouri fono absorbante, desi are prioritate, tot am o problema sa intru cu viteza fara sa vad macar un ultima clipa ceva.

TibiV

Da, cred că exact ăla este locul.
Dar eram curios dacă s-a făcut ceva şi pe continuarea bretelei spre sud, că şi acolo era îmbârligată treaba, cu supratraversarea CF şi racordarea la 39A...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

Drumul pe care e facuta filmarea e cel din dreapta vilelelor. Se pare ca dupa ce iesim de pe pod facem stanga pe langa sanatoriu si rezervatia de dune si tinem drumul pana la autostrada portului. Acum drumul respectiv e desfundat rau dar cel mai probabbil ii vor turna o mana de asfalt.
Cat despre strazile din Agigea cred ca se bagau gaze.

GDPR

Breteaua de legatura cu DN39 a ramas in acelasi stadiu ca la sfarsitul anului trecut, procedura de receptie nefiind inca finalizata.

Harry


Harry

A venit nenea ministrul la Constanta. A zis ca nu sunt bani ca sa se schimbe ultimele 2 hobane la podul vechi de la Agigea, iar legat de A4 nu a zis absolut nimic :(