Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

viossboss

#75
Daca va ajuta cu ceva sunt cateva poze dar dinspre Ovidiu:




Edit : nu am vazut pozele lui @nenea_hartia sunt cam aceleasi
Dream come through !
Once in a lifetime !


fuscobal

Presupun ca un mare gunoi cazut din vreun camion. Pacat ca strica asa peisaj frumos  :)

Sargon1806

Peisajul ca peisajul... dar eu pe acolo ar trebui sa trec cu 130 km/h, corect? :)

Radrian0

Salutare tuturor!
Vreau sa ajung si eu la Eforie Sud anul asta si vad ca o varianta foarte buna de a ocoli Constanta (venind dinspre Babadag) este aceasta autostrada A4. Care mai e stadiul ei? Intrarea este la Ovidiu, iar ca iesire.. la Agigea, nu? Cel putin asa arata Street View-ul din Google Maps..

viossboss

^^^ E cea mai buna varianta de a ocoli C-ta.
Dream come through !
Once in a lifetime !

ghrt

Da, intri la Ovidiu şi ieşi la Agigea, este cea mai bună variantă pentru a ocoli complet Constanţa.
Cont (aproape) inactiv.

Ionut

A4, intre nodul A2 si iesirea DN3. :)















Sper ca v-au placut. :cheers:

lucianxx9o

Frumoase poze Ionut!! :)
A fost pus stratul de uzura unde lipsea nu??

vancouver

Excelent reportajul A2+A4, Ionut. Desi am mers deja si eu pe acelasi traseu in timpul iernii, nu pot sa nu fiu mereu incântat de peisajul din Dobrogea si de privelistile oferite de autostrada.
Cu permisiunea ta (daca nu, te rog sa-mi spui) am postat cateva poze si pe ssc, cele legate de indicatoarele rutiere la nodul A2/A4.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Ionut

#85
Ma bucur ca v-au placut! :)

@lucianxx9o: NU, nu au pus stratul de uzura pe A4! De fapt e parasit santierul... la intors am mers prin Ovidiu. Nodul cu giratoriu peste autostrada (Nod Poiana/Palazu Mare) este santier. De fapt, sectiunea Ovidiu-DN3 este santier PARASIT, se merge pe binder si nu sunt nici indicatoare!

@vancouver: nu-i bai ca ai pus poze, daca pui link spre sursa poti sa le pui oriunde vrei. :)

neaguionutu

Frumoase poze Ionut!!! :) Excelent reportajul A2+A4!!!
Superbe peisajaje din Dobrogea si de privelistile oferite de autostrada !
Chair poezie !

penad2007

Am fost in delegatie zilele astea pe la constanta. Pe A4 mort totul. Toaletele de Spatiile de serviciu de pe  A2 ultima parte nu sunt deschise nici acum si nu se lucreaza la ele.

cst08

Vesti bune ,se spune :: Încă o veste bună este că din 15 iulie se vor finaliza lucrările de prelungire a autostrăzii către Portul Constanţa, ceea ce înseamnă că podul va fi degrevat de traficul greu. Toate veştile sunt bune, aşa că aşteptăm ca numărul de turişti să crească", a mai spus Bola. ::: link  http://www.telegrafonline.ro/1371589200/articol/237763/restrictiile_de_pe_podul_agigea_vor_fi_ridicate.html ,. Asa o fi voi fi la mare chiar atunci vom vedea !

MRS

#89
Omu' cred ca e fumat sau ceva... NU EXISTA INCA POD PESTE CANAL SPRE PORT!!
Care 15 iulie!?! Ce an??
Va rog sa filtrati ceea ce cititi, daca inca mai aveti nervi de citit...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...