[CJ] Infrastructura feroviara urbana Cluj-Napoca

Started by vasile.baciu, August 18, 2015, 11:42:44 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cristi5

#1110
@RobertH sursa mea e un coleg bine informat dar care de data asta cred c-a facut doar un rationament logic (cum face si @horatiu.cosma mai sus dar cu alt rezultat).

Asa ca tin sa ma corectez *dar* alta sursa tocmai mi-a zis ca inca nu se stie unde va fi depoul...

Parerea mea (in general despre acest proiect si in spetza despre schimbarea de planuri Sopor-Floresti) e sa intrebati la Primarie pe legea 544.

LRadu

In prima faza depoul era prevazut in Floresti, dar la iesirea din Floresti spre Gilau, nu in locatie de unde incep acum lucrarile (spitalul regional). Cu siguranta nu se va merge acum (sau foarte degraba) cu metroul pana la locatia initiala a depoului.

Deci cel ramane in Sopor. Asta fiind cu un oarecare dezavantaj (sau poate avantaj) care va presupune imposiblitatea de a se da in folosinta in etape. Deci fie o sa avem o gaura din Floresti in Sopor fie nu o sa avem nimic.

StefanCelMare

Păi nu era vorba că încep de la capăt Florești?
Nu-s două faze, ori începi din capăt Sopor și ajungi la grădini Mănăștur, ori începi din capăt Florești și ajungi la grădini Mănăștur?