News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

boer_escu

Quote from: dr4qul4 on December 15, 2014, 09:29:42 PM
Pai cum tocmai in Sibiu, orașul in care s-au băgat multi bani in reabilitarea cladirilor istorice, a rămas cu padurea de cabluri pe stâlpi?

In Sibiu, aproape tot ce inseamna Centru Istoric, are cabluri ingropate, atat cele din reteaua electrica cat si cele de telecomunicatii.

Problemele principale sunt pe unele bulevarde si strazi importante din cartiere (de exemplu blvd Mihai Viteazu si blvd Vasile Milea, la care se refera articolul respectiv) unde cablurile sunt (inca) aeriene.

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

adiarc

din ciclul...pe ce mai aruncam banii....

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/Studiul+de+fezabilitate+pentru+drumul+expres+Constanta+-+Tulcea+



ce Tg.Mures - Iasi - Ungheni sau Comrnic-Bv ?tara arde si hotii se piaptana

Potrivit Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România, construcţia drumului expres Constanţa - Tulcea - Brăila, inclusiv a unui pod la Brăila, este estimată la 1,3 miliarde de euro.......DNA ? se aude...iarasi dispar 6 mil de euro
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


stangabriel


spy_flo

Quote from: bogdymol on December 14, 2014, 11:06:38 PM
^^ In Austria astazi am vazut cel mai mic pret la motorina din Aprilie: 1,099 Euro/litru. Benzinarie Turmol, pe un Drum National, departe de Autostrada.
Alaltăieri la Master Diesel de la Sankt Valentin, Austria era aceeași preț.și e chiar aproape de ieșirea de pe autostradă

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

bogdymol

Quote from: spy_flo on December 18, 2014, 03:15:36 PM
Quote from: bogdymol on December 14, 2014, 11:06:38 PM
^^ In Austria astazi am vazut cel mai mic pret la motorina din Aprilie: 1,099 Euro/litru. Benzinarie Turmol, pe un Drum National, departe de Autostrada.
Alaltăieri la Master Diesel de la Sankt Valentin, Austria era aceeași preț.și e chiar aproape de ieșirea de pe autostradă

Marti am alimentat cu 1,129 Euro (5,05 lei) de la un Shell din Austria. Si benzina si motorina era la acelasi pret.

Am cautat pe net si ieri cel mai ieftin combustibil (atat benzina, cat si motorina) din Austria erau la o benzinarie MOL din Viena: 0,999 Euro.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

5.14 ron  am vazut azi in Cj la Petrom benzina.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MNU

5.10 si in Timisoara

alecu26

5:10 si la Orastie la Aral.
Drumurile noastre POATE;

florin74

Benzina : 5.03 Botosani, 5.01 Tg Neamt, 5.06 Poiana Largului, 5.02 Piatra Neamt
Motorina : 5.18 Botosani  5.17 Tg Neamt 5.20 Poiana Largului, 5.18 Piatra Neamt


silviu321

Benzina 95   4.98     Petrom Gheraiesti Bacau

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

e oare asa mare problema sa se dea un HG sa mareasca avansul? 30-40%?

sau...nu merge smecheria asta? adica AM POST la final de 2015 vor vrea banii inapoi in afara ce nu s-a cheltuit efectiv???
Drumurile noastre POATE;