News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

florin74

#2955
Quote from: florin74 on November 12, 2014, 01:10:07 PM
Quote from: florin74 on November 07, 2014, 10:33:28 PM
A mai picat o firma de partid a PSD-ului. IMOBLUX   Construct. Aripa Vanghelie. A mai rămas TelDrum, Vega 93 dintre cele mai marisoare de la PSD.

Gata si cu VEGA 93. Insolventa. Ramane TELDRUM. Sa vedem cat rezista Dragnea :)


Se pare ca se apropie clipa si pentru TELDRUM. CNADNR le-a reziliat contractele de dezapezire pe Constanta si Tulcea. Posibil ca sfarsitul anului sa ii prinda si pe astia in insolventa
"Astfel, pentru SDN Constanţa şi SDN Tulcea menţionăm că existau contracte de deszăpezire semnate cu SC Teloxim, dar din cauza
incapacităţii tehnice şi financiare a acestei societăţi comerciale, DRDP Constanţa a fost nevoită să  rezilieze contractele. "

Sau Rus ii plateste o polita lui Dragnea?  :D
http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/comunicat%20CNADNR%20SA%20,%2022.11.pdf

Oricum era timpul sa se faca curatenie pe piata constructorilor. Si acum imi aduc aminte de tot feluld e consortii cu firme din Italia si Spania, si cu cate o firma de partid agatata in coada. Problema e ca avem cateva contracte castigate de astfel de firme/consortii si care nu misca absolut nimic.

alecu26

nu am inteles. Una e Teloxim (Tehnologica Radion) si alta Teldrum.

Eu nu stiu cine sunt acesti Eurocogen Aninoasa. Suna ca un fel de William Branza.
Drumurile noastre POATE;

florin74

^ Scuze.
Eram cam obosit aseara si nu am observat diferenta intre TELOXIM si TELDRUM. 
Bine, multe zile nu ii mai dau nici lui TELDRUM, dar asta e alta mancare de peste.  :)

Inca o data scuze.



jalemare

aia de la Eurocogen sunt dintr-un sat din Dambovita si se ocupa cu reabilitrea caminelor culturale si asfaltarea ulitelor direct peste pamantul existent  :lol:
asa au strans o cifra de afaceri de vreo doua milioane E anul trecut...

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Harry

Pt ca nu stiu unde sa postez....

Peste 7 zile se va da drumul paginilor de facebook ale primariei. Astfel o pagina va fi pentru anunturi, una pentru evenimente, una pentru sesizarile cetatenilor referitoare la iluminat, alta pentru ecarisaj, alta pentru probleme de trafic etc.

RADU STEFAN MAZARE - primarul Constantei:

"Mare parte a populației cu vârste de până la 45-50 de ani folosește această rețea de socializare. Aici se pot posta diverse anunțuri, de genul: un șant este neacoperit, sau a mai apărut o construcție pe plajă. Acum discutăm pentru început. Vinerea viitoare vreau să îi dăm drumul, să avem contul. Nimeni în România nu mai are așa ceva: vom avea un om care, zilnic, va discuta cu toate direcțiile din Primărie. Un om din fiecare direcție va oferi informații - același lucru se va întâmpla și cu toate regiile din subordinea instituției. Facebook a fost o platformă care a fost neglijată și nu trebuia să mai fie așa."

GABRIEL STAN - viceprimarul Constantei:

"Va exista o parte speciala unde oamenii vor fi consultati cu privire la viitoarele proiecte evenimente ,etc! "




MRS

Idee nu este unica, asa cum spune mazare, chiar am vazut zilele trecute aceasta stire din Oradea
http://www.ebihoreanul.ro/mobile/index.php?news_id=117629&action=display_news


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

user201

La mulți ani românilor de pretutindeni și tuturor celor ce simt românește oriunde ar fi!

Ionut

La multi ani tuturor!

Avem si logo special pentru ziua de azi.
Multumim, Marius90!

:cheers:

adiarc

LA MULTI MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR DIN TOATA LUMEA !!!!
in alta ordine de ideii , atentie maxima pentru cei care sunt nevoiti sa calatoreasca si astazi

http://turnulsfatului.ro/28229/vreme-potrivnica-de-1-decembrie:-valea-oltului-blocata-zbor-de-pe-aeroport-amanat.html
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

LA MULTII ANII ROMANIA ...LA MULTI ANII  TUTUROR ROMANILOR DE APROAPE SI DE DEPARTE  :) :)

Tavi

La multi ani Romania! La multi ani tuturor romanilor oriunde s-ar afla!

AFC

LA MULTI ANI ROMANIA SI TUTUROR ROMANILOR DE PRETUTINDENI!
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

doryan93

Compania de stat va plăti aproximativ 13.670 de euro pentru curăţarea fiecărui kilometru din autostrada A1, secţiunea Cunţa-Șoimuş, după atribuirea contractului de întreţinere de iarnă a acestui drum prin negociere fără anunţ de participare.

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) a acordat în ultima lună contracte valorând milioane de euro pentru deszăpezirea a diferite drumuri naţionale şi autostrăzi, atribuirea având loc prin proceduri mai puţin transparente decât licitaţiile, precum ,,negocierile accelerate" şi ,,negocieri fără anunţ de participare".
Sursa

alecu26

si cine mai zicea ca concesiune Comarnic-Bv e scumpa???

Oare cat costa sa operezi si sa intretii intr-o zona mult mai vitrega/km o autostrada????
Drumurile noastre POATE;