News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sfantu

as cumpara si eu 200-300 de m doar cat sa pot face un punct de taxare  :p
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

bogdymol

CNADNR permite acum verificarea online a datei expirarii rovignetei. Sistemul e foarte bun pentru ca daca iti cumperi rovigneta pe un an (ca mine), observi ca dupa vreo 2-3 luni nu se mai poate citi nimic pe bonul fiscal. Click aici:

Verificare Rovigneta
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

excelent link-ul   asa am descoperit ca in 2 iulie imi expira :D... e mult un an si mai uita omul exact ziua :D
Merci mult bogdymol
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Hm, nu-mi merge... cred ca toata lumea verifica si s-a blocat serveru'. :D

bogdymol

Eu am verificat 2 numere si mi-a mers. Trebuie introdus doar nr. de inmatriculare si codul acela de verificare.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Nu nu... mie nu mi se incarca deloc pagina... loading loading si nu apare nimic. :)

bogdymol

Incearca sa faci click aici...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Am vazut de dimineata link-ul dar nu am avut timp de verificari. Acum seara am verificat numarul masinii parintilor si am aflat ca le expira maine, asa i-am scapat de o posibila amenda ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

WTF?! De ce nu-mi merge direct?!?! I'm on CNADNR's most wanted list. :o

jailor

Trage de scroll putin...eu am avut impresia ca nu merge tot asteptand sa imi apara ceva pe ecran si cand colo aparea dar nitel mai jos si nu se vedea

udar

Quote from: bogdymol on June 25, 2012, 08:44:46 PM
CNADNR permite acum verificarea online a datei expirarii rovignetei. Sistemul e foarte bun pentru ca daca iti cumperi rovigneta pe un an (ca mine), observi ca dupa vreo 2-3 luni nu se mai poate citi nimic pe bonul fiscal. Click aici:

Verificare Rovigneta

multumim bogdymol   :cheers:

bogdymol

Quote from: Ionut on June 25, 2012, 09:20:48 PM
WTF?! De ce nu-mi merge direct?!?! I'm on CNADNR's most wanted list. :o

Tu nu ai adus destule poze cu drumurile patriei, de aia nu-ti merge :lol:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Şoferii care circulă fără rovinietă pot fi amendaţi doar o dată pe lună

QuoteDeputaţii au adoptat, astăzi, un proiect de lege care prevede că procesele-verbale de constatare a contravenţiei pentru conducătorii auto care circulă fără rovinietă trebuie aduse la cunoştinţa acestora în cel mult 30 de zile, perioadă în care nu mai pot fi sancţionaţi pentru aceeaşi faptă. Proiectul de lege a fost adoptat cu 240 de voturi "pentru" şi trei abţineri, Camera Deputaţilor fiind for decizional.
...

sursa
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Haideti sa cautam un pic o solutie pentru noi clipuri video din avion. Am dat pe Google si am gasit pagina oficiala (cred) a Aeroclubului Romaniei. Vreti sa sun eu la ei si sa-i iau direct la intrebari? It's a long shot, nu stiu peste cine o sa dau, insa merita o incercare... zic eu.

Aveti alte idei/contacte?! Macar sa stim ce presupune o filmare, oameni, costuri... etc.

udar



ar merita Ionut o incercare la ei si daca avem reusita o sa cam dea aceasta actiune  peste nas celor noi de la MT  pentru ca nu sunt in stare macar sa mentina lucrurile bune de la cei plecati si nici nu sunt in stare sa aduca ceva plus peste ei...............
:cheers: