News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Harry

Am calculat doar lidl, penny, profi, mega image, carrefour market, billa, metro, selgros, auchan, cora, kaufland real, carrefour. Am si precizat discount market, supermarket, hypermarket si cash & carry.
E greu de spus daca mai e nevoie sau nu de spatii noi. Eu tind sa spun ca da. Piata din Romania nu e inca la maturitate.

legat de autorizatiile de construire ele dau pulsul legat de investitii. ZF spunea ca  citez "Construcţiile se pregătesc de un al doilea semestru pierdut. " e un titlu aruncat cam aiurea la nivel national sunt discrepante mari intre orase, regiuni judete e destul de greu sa fi exact cand lasi sa se inteleaga ca tara e cu un picior in groapa.

MHN

Ok. Deci luand doar retelele internationale (discount, super, hiper si cash & carry), in Timisoara (fiind localnic) am numarat 32.
Si aici ar mai fi loc.
Deci ti-am inteles comentariul.

Harry

am trimis mailuri si intradevar am completat lista, se pare ca nu toti si-au facut update-uri la zi pe site-uuri. Un mare minus pentru imaginea lor din punctul meu de vedere.

SILVIUFG

In ce tara de rahat traim!! Infractorul de pe A1 e tot mai liber. Mai lipeste sa-l vedem participand din nou la licitatii.  >:(

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/nelu-regele-asfaltului-505327.html

ciprebbe

Este acuzat, inca nu avem o condamnare in cazul sau si dupa atata vreme de arest e tot mai greu sa il ti inchis fara o decizie finala a instantei.
Eu zic sa avem rabdare iar justitia se va pronunta si in cazul lui. Nu va scapa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

parcare ...linga parcare ....specific romaneasca  :o :(





dr4qul4

Vino la piață la obor sa vezi și sa nu crezi.
Pe lângă parcarea subterana, cu plata mai exista si o parcare gratis intre piață si piață de fiare. Dar chiar si așa, multi prefera sa parcheze sub interzis.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Aia de care zici, nu e gratis tot timpul si evident se ocupa repede.
Dar ce zici de "parcarea" din fata halei noi, acolo unde este interzis si exista si politie?

panda_no 5

Mai mult decat atat, politia ii parcheaza sub semnele de interzis.
In timp ce parcarea subterana ( cu plata ) e mai goala tot timpul!!!!!!

dr4qul4

Quote from: danutzu_1069 on August 31, 2014, 07:46:00 PM
Aia de care zici, nu e gratis tot timpul si evident se ocupa repede.
Dar ce zici de "parcarea" din fata halei noi, acolo unde este interzis si exista si politie?
E gratis vineri, sâmbătă si duminica pana la ora 19. Nu e chiar tot timpul plina in schimb tot timpul sunt mașini parcate lângă gard.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

radudanutz

Revin si eu cu cateva poze interesante din orasul groazei, Medias, unde in afara de a pune borduri noi nu se intampla nimic, ceva promisiuni in ziare si atat, unde in curand o sa il traversam ca la ciclism, cu inca o masina in spatele nostru, cred ca tanc, ca sa ne dea roti cand pusca ce avem noi, sau cel mai ok o sa fie sa traversan cu trenul, urcam masina la P.O Tarnava si o dam jos undeva la iesire din Medias:

Transeele astea au cam >10 cm, ziua se vad, noaptea e problema....



Daca reusesti sa treci orasul te asteapta marea surpriza, trecerea peste calea ferata, oamenii de mai jos de atata asteptare au preferat sa faca un gratar pana vine trenul:





Borduri noi puse cred ca primavara asta:



Se pun borduri noi.... inca o serie:



Capcane pentru inamicii orasului:





Simply.... Medias:












picture uploader


Nici ieri nici azi Strabag nu lucra pe nici o portiune, nu mai au nici un utilaj, totul e marcat, ma mir ca nu inaugureaza, probabil asteapta undeva la inceput sa noiembrie ca sa ne ramana fresh in cap, radare erau 3, liniile continue si restrictile tot acolo, in 3 cuvinte..... bataie de joc...

adiarc

merita cu prisosinta titlul de CEL MAI PROST ADMINISTRAT oras din jud.SB...si asta in cond in care veniturile pe cap de locuitor ( datorita faptului ca , de ex , Transgaz - cu afaceri de peste 1 mld de lei in 2013 , are sediul in Medias - deci acolo isi plateste impozitele ) sunt mult mai mari ca ale altor orase care , totusi , au drumuri ( macar cele principale ) , mult mai bune - un exemplu Tarnaveni ( jud.MS ) - buget / cap de locuitor , mult mai mic ca in Medias - drumuri mult mai bune
daca tot am inceput acest clasament , dupa Medias , la capitolul orase cu drumuri VARZA , locul 2 il ocupa AGNITA , iar locul 3 - DUMBRAVENI , dupa parerea mea.
Din pacate sunt la ani lumina de SB....are si SB bubele lui , dar lucrurile se imbunatatesc de la an la an...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

north

#2412
Totuşi... mai cunoaşteţi vreun alt oraş cu < 50.000 locuitori care are transport urban electric?  8)

LE: În această parte a lumii. Deci INB4 Landskrona, o droaie de oraşe din Elveţia sau altele...
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

Hercule

Quote from: adiarc on September 01, 2014, 10:25:52 PM
locul 2 il ocupa AGNITA...
google maps nu ruteaza prin centrul orasului Agnita, asa de rea e situatia pe acolo sau e o eroare in maps?

(a se vedea de exemplu un traseu Sighisoara - Sibiu via Agnita)
Deșteaptă-te române!

radudanutz

Eu am venit prin Agnita in primavara asta si am zis ca mai bine ma intorc prin Brasov, la intrare dinspre Sighisoara efectiv erau cratere, eterna lucrare de schimbare a canalizarii sau eu stiu a ce. La un moment dat am dat cu scutul din fata de pamant, ca doar pamant era acolo, nu mai era astfalt, am facut cam 15 min de la intrare pana in centru. Oricum drumul Sighisoara - Agnita nu e stralucit, eu mai mult de 60 - 70 nu mergeam, curbe stranse, si multe denivelari nu gropi dar de ajuns sa te simti ca in masinile americane de rapperi. In centru era ok, apoi drumul pana la Sibiu e ft ok, bine cu multe curbe stranse dar ok, ca doar e facut de curand. Se aude in presa ca la anul o sa incepara lucrarile acolo, sa vedem...... sunt curios ce au facut vara asta, incerc toamna asta sa merg la Sighgisoara pe acolo macar pentru peisaje, o sa revin cu poze....