News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rocklee

poate cineva sa puna linkul cu emisiunea de pe digi ....nu am putut sa o urmaresc ..am fost la servici.. >:(



dorel

Quote from: alin_simeriaveche on August 01, 2014, 10:09:54 PM
interviul cu Rus http://www.digi24.ro/Media/Stiri/Digi24/Special/Romania+cu+incetinitorul/ROMANIA+CU+INCETINITORUL+Ioan+Rus+ministrul+Transporturilor+In+2

In principiu e un interviu interesant. Rus vorbeste bine, arata ca gandeste si in timp si in spatiu si are principii. Acuma ce o sa faca sau ce se va putea face depinde de politica si de cum se vor implementa planurile la nivelurile inferioare.
In principiu d.p.d.vedere economic pentru un termen mai lung e important sa faca axele spre Moldova si sa lege zona Craiova de europa. Cum ramane de vazut.

cricric

Tu ai luat de buna treaba aia cu axele spre Moldova?  :lol:

dorel

Quote from: cricric on August 01, 2014, 11:13:11 PM
Tu ai luat de buna treaba aia cu axele spre Moldova?  :lol:
Scuza-mi te rog naivitatea dar ar fi traseul foarte dificil in zona Dn11 spre Onesti ? nu am fost niciodata pe acolo. Am trecut intr-o iarna cu trenul Miercurea Ciuc- Onesti si acolo era traseul foarte accidentat.  Ar fi cam 40 de km prin munte.


alin_simeriaveche

Pun si eu o intrebare. M-am uitat pe thread-ul ,,Autostrazi in romania-Sinteza" iar la A3 Campia Turzi Tg Mures spune ca este finantat 100% cu bani de la stat. Din ce stiu e ca se face pe bani europeni cu finantare de 85%, nu?

MHN

O sa modific. Multam.
Modelul acesta de finantare (100% de la bugetul de stat) s-a propagat asa pentru toate loturile A3 din topicul de sinteza, deoarece acesta era cel initial de pe vremea Bechtel.

bogdymol

E nebunie in acest moment in vama Nadlac, pe ambele sensuri, dar in special pe cel de intrare in Romania. Folositi vama Turnu daca aveti de trecut prin zona.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

doryan93

 O echipă Forza Rossa, finanţată de un grup de oameni de afaceri români, a primit acceptul FIA pentru a concura în Campionatul Mondial de Formula 1 din 2015, conform jurnalistului britanic Adam Cooper.
Sursa

doryan93

Delta Rally a primit recunoaşterea şi acceptul oficialilor Federaţiei Internaţionale de Automobilism pentru a deveni etapă în cadrul FIA European Rally Trophy 2015. Sursa

rocklee

remember.. :)...imagini cu nodul LANCRM  de pe contul de facebook a lui EDUARD SCHNNEIDER ...multumim EDY :D




rocklee

DACA  nui aglomerat pot so parchez si ...asa !!!  :o

Harry