News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ciprebbe

Li s-a stricat masina si era cel mai ieftin de transportat in service :P
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

Au ramas meltenii fara gaz si au chemat platforma?  :lol:

Poate maine o gasim pe oleics la "dezmembrari"?  :lol:

Ionut

Radeti voi, dar noi platim firma care i-a ridicat pe inepti.
Cei mai multi bani se duc la hingeri. Voi chiar credeti ca sefii o sa-i puna sa plateasca ei ridicarea din salariul lor? Pe bune acum.

igorashu

Păi amenda se dă șoferului, nu proprietarului.

Ionut

Si cine plateste taxa la firma de ridicari? Lasa amenda.
Ca aia nu e masina politistului, e masina de serviciu. Si nu e proprietar pe ea. Sa plateasca proprietarul, adica Politia. Adica noi. Ma rog, clujenii.

igorashu

Nu-s jurist, dar parcă toți funcționarii publici răspund patrimonial dacă încalcă obligațiile de serviciu (și parcă pentru șoferi respectarea Codului Rutier e o obligație de serviciu).
Phew, bine că suntem la "Parcare".

ciprebbe

Relaxx ce nu s-a inteles?
Acuma va uitati dupa senzational?
Politistii din masina sunt in prima poza si se uita cum ridica masina defecta cei 3 angajati de la ridicari.
Serviciul de ridicari auto e al primariei Cluj deci ii costa mai putin sa o duca ei in service decat sa inchirieze platforma.
CLC =  Consiliul Local Cluj, masina e de la Politia locala nu sunt politisti de la rutiera in imagini.
Masina stationata pe partea carosabila (incalcand o regula prevazuta in codul rutier) se ridica in prezenta unui politist de la rutiera.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Eu credeam ca i-au ridicat ca au parcat aiurea. :D

iuli

Pai cred ca toata lumea a fost pacalita la fel. Cred ca asta e si ideea acelor "jurnalisti", dau o poza din care iti induce ceva fara sa iti explice concret. Si nu e primul caz din pacate.

Apropo de asta, e clasica faza cu strada din Cluj:



Eram pachet de nervi cum toti ziceau ca politistii sunt prosti!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


ciprebbe

Quote from: iuli on July 30, 2014, 09:52:01 PM
Pai cred ca toata lumea a fost pacalita la fel. Cred ca asta e si ideea acelor "jurnalisti", dau o poza din care iti induce ceva fara sa iti explice concret. Si nu e primul caz din pacate.

Apropo de asta, e clasica faza cu strada din Cluj:



Eram pachet de nervi cum toti ziceau ca politistii sunt prosti!

Nu e din Cluj, parca Sibiu era....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Archi

Interesanta este reactia tipului care statea pe scaunul din dreapta in a dua poza. Parca a obtinut victoria vietii :D :D  :lol: :lol: :lol:

Marius

Poza cu sensul unic nu stiu daca e din Sibiu, insa stiu una din Sibiu si situatia e perfect normala:

https://www.google.ro/maps/@45.797098,24.153767,3a,75y,312.41h,86.13t/data=!3m4!1e1!3m2!1sXiQ1nehFpB1OB_TekWpoLg!2e0?hl=ro

iuli_reiner

Cel mai fain loc de parcare undeva in apropiere de Annecy.