News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

valexandru

Quote from: Cristi232 on May 07, 2012, 12:38:07 PM

1.Ce imi place copacul ala pus hodoronc tronc!
2.Trecerile pentru biciclete aici in Ramnicu Valcea sunt complet marcate si sunt paralele si fix langa trecerile de pietoni!
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Ionut

Un comunicat MTI preluat de Mediafax:

QuoteÎn mandatul lui Nazare, Ministerul Transporturilor a lansat licitaţii de 850 milioane de euro pentru 100 km de autostrăzi

Ministerul Transporturilor a încheiat în mandatul lui Alexandru Nazare, perioada februarie-mai, contracte de 183 milioane euro din fonduri europene pentru modernizarea infrastructurii feroviare şi a lansat licitaţii de 850 milioane euro pentru construcţia a patru tronsoane de autostradă (97,5 km).

În domeniul infrastructurii rutiere, ministerul a încheiat contracte pentru construcţia lotului trei al centurii Braşov, Mihăileşti şi Tecuci, a iniţiat licitaţia pentru revizuirea studiului de fezabilitate şi consultanţă pentru proiectul de construcţia în regim de concesiune a autostrăzii Comarnic-Braşov.

De asemenea, pentru tronsonul Sibiu-­Piteşti (ultimul din coridorul IV rutier), a fost lansată licitaţia pentru revizuirea studiului de fezabilitate şi pregătirea cererii de finanţare din fonduri europene nerambursabile, astfel încât anul viitor CNADNR să poată contracta lucrările de execuţie.

sursa si alte detalii: Mediafax

Cristi232

#77
Biciclisti pe podul Moara Vlasiei...
http://www.youtube.com/v/39cS8PbwW44

ciprebbe

pune-o si pe A3 pls ca e recenta
se vede cum lucreaza astia la pod sambata cu 10 zile inainte de termen
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


Cristi232

Pt tot ce au facut, Nazare & Boagiu  :cheers: 
Bilant Nazare realizat in nici 3 luni de mandat...
Sa vedem ce va face noul ministru, caci are cateva licitatii ridicate la fileu si cateva studii doar de implementat... si cateva segmente importante de...inaugurat!

valexandru

Pe pista de biciclete, in seara asta, in Ramnicu Valcea:
In apropiere de treceri de pietoni apar astfel de indicatoare pe pista cu "STOP":


Asa cum se observa (sau poate nu) pistele de biciclete sunt vopsite in verde (dar un verde care sclipeste un pic la lumina farurilor):


Marimea pistei:

"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

valexandru

O incercare de a poza o trecere de pietoni in stilul in care ii place lui iuli:




Cu ocazia asta vedeti si cum se circula cu viteza pe aici...  :whistling:

"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

valexandru

Si ulltima poza:


Un bonus offtopic (sa speram ca nu se supara Ionut  :whistling: ):
Cea mai mare luna de anul acesta:






Ca sa ma salvez, pozele au fost facute langa DN7. Luminile care se vad in partea de jos sunt de pe centura orasului a.k.a DN7. Traficul e intens pe acolo.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Ionut

@Alex: nu-i problema cu bonusul, problema e cu pozele nefocalizate... nu se intelege nimic daca nu sunt focalizate, le pui degeaba. :) Ai nevoie sa faci pozele cu un aparat foto bun (nu cu telefonul) sau macar poti sa le faci pe timpul zilei cand ai mai multa lumina. In rest, pistele acelea mi se par decente. Inguste, insa decente pentru ceea ce gasim in RO.

valexandru

#85
Sesiunea aceasta de poze am pus-o ca rezultat al discutiei legata de pistele de biciclete si am vrut sa arat ca la noi sunt paralele cu trecerile de pietoni si am incercat sa arat alte chestii care mi se mare interesante si bine facute. Cat despre aparat, nu stiu ce sa imi iau.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Earthchild

Quote from: valexandru on May 07, 2012, 04:14:26 PM
Quote from: Cristi232 on May 07, 2012, 12:38:07 PM

1.Ce imi place copacul ala pus hodoronc tronc!
2.Trecerile pentru biciclete aici in Ramnicu Valcea sunt complet marcate si sunt paralele si fix langa trecerile de pietoni!

:lol: :lol: :lol: Pai... nu copacul e pus hodoronc tronc. Trotuarul-pista e construit astfel!

bogdymol

Sa ne destindem putin :lol:

400 Athletic Bilbao fans went to Hungary to see the Europa League Final (which was held in Romania)

http://sports.yahoo.com/blogs/soccer-dirty-tackle/400-athletic-bilbao-fans-travelled-hungary-see-europa-180349205.html
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Deci cat de oaie poti sa fii incat sa ajungi in Budapesta si nu in Bucuresti, in alta tara!!! Echipa ta sa fie in finala EL si tu sa nu stii macar in ce tara se disputa finala? Totusi din 400 de oi niciunu nu a reactionat, imi vine greu a crede ca spiritul de turma poate fi asa de accentuat.  :shootme:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

valexandru

^^Ca sa numai zic de gafa crainicului care a prezentat meciul: "Hello Budapest!"
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"