News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

un clip realizat de o studenta romanca ce promoveaza Romania. si cand te gandesti ca unii au dat bani grei pt o frunza ce s-a ,,vestejit", ea a facut gratis
http://a1.ro/news/inedit/o-studenta-romanca-din-leeds-a-facut-un-clip-despre-romania-mai-bun-decit-campaniile-de-brand-ale-statului-id305655.html?utm_source=income&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

Harry

Clipul e mai vechi. Acum analizand clipul din punct de vedere al creerii unei cereri/atractii/interes nu stiu cat succes are/va avea. Spun asta din prisma omului care a terminat un business administration cu licenta data in turism.
In continuare promoveaza niste chestii care chiar nu mai reprezinta ceva (stiu ca voi lua dislikes si voi fi injurat dar imi asum asta): castelele. Noi ne laudam cu 190 sau cat scria acolo in clip cand pe valea Loarei sunt peste 1000. Apoi Bucuresti Micul Paris la fel e o chestie care nu prea mai are treaba cu prezentul busit de comunisti si de rechinii imobiliari.
Cu fondul actual Romania ar putea sa promoveze cu succes:
-Bucuresti: Lipscani, Casa Poporului, Muzeul Taranului si poate Antipa
-Sighisoara
-Sibiu pt evenimentele  culturale
-Dracula in general
-Mamaia pentru cluburile de fite, femeile frumoase, sporturile nautice si petrecerile extravagante
-Delta Dunarii
-si poate, poate Techirghiol pentru namol
-si as incerca si Alba Iulia unde au facut o treaba excelenta cu cetatea

fuscobal

Ar mai fi poate salina Turda cu un design spectaculos !

Harry

Corect uitasem de Tuda, arata senzational!

bogdymol

Locuri interesante unde a ajuns Google Street View (munti, oceane, parcuri naturale, cladiri faimoase, muzee etc.)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

Probabil că PNL își va schimba singurul ministru cât de cât decent și îl va înlocui cu un dinozaur incompetent (Sursa). Vorbesc de Ramona Mănescu.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Va place? Stiti ce aveti de facut! Semnati petitia!

http://www.youtube.com/v/glrItgFgStM
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ghrt

Quote from: nenea_hartia on February 02, 2014, 06:54:02 PM
Probabil că PNL își va schimba singurul ministru cât de cât decent [...]. Vorbesc de Ramona Mănescu.

Ministru care a semnat ordinul cu interzicerea filmărilor aeriene! Merită o huiduială pentru asta.
Cont (aproape) inactiv.

nenea_hartia

^ Corect.

=========

Eu pe ăștia i-aș vota. Și, dacă tot suntem la capitolul popi din Europa de Est... link

iuli

Guvernul a aprobat reducerea în medie cu 50% a unor amenzi aplicate transportatorilor rutieri

QuoteAmenzile aplicate transportatorilor rutieri pentru lipsa licenţei, folosirea unor documente expirate sau suspendate, precum şi pentru alte contravenţii au fost reduse de Guvern în medie cu 50%, ca urmare a crizei care afectează sectorul de profil şi a încasărilor slabe.

,,Actul normativ adoptat de Guvern diminuează amenzile contravenţionale aplicate transportatorilor rutieri, ca urmare a situaţiei apărute în practică, unde criza economică a determinat un nivel scăzut de colectare a sumelor respective şi o tergiversare a punerii în executare a amenzilor. De asemenea, ca urmare a dialogului social s-a constatat că amenzile contravenţionale ridicate elimină mulţi operatori de transport de pe piaţă şi determină scăderea volumului de schimburi şi a veniturilor generale ale societăţii", a anunţat Executivul.

[...]

Sursa: Digi24

Astia nu-s intregi la minte!!! Adica eu nu sunt in stare sa iti incasez amenzile pe care ti le-am dat, atunci mai bine iti fac o reducere! Asta e exact ca si faza aia cu taxa de pe A2 de pe pod. Bine ca ii taxezi pe toti oamenii care merg pe A2 in extrasezon clar din motive economice si cand dai de sezon si ai super trafic si oameni dispusi sa plateasca, ca de aia merg in concediu, tu zici sa fie libera trecerea!  >:(

Pai bine mai desteptilor, sa zicem ca eu sunt nenea cu o firma de transport si m-ai prins facand o prostie si eu de buna credinta ce sunt si ca sa fiu corect sa imi platesc darile la stat, dau afara vreo doi angajati, intarzii salariile la restul de angajati ca sa am de unde sa iti platesc tie stat nesimtit amenda la timp, ca altfel imi dai penalizare sau imi pui proprire pe conturi. Iar Gigel ala smecherul cu burta pe afara si cu o scobitoare in coltul gurii care nu si-a mai platit un impozit de ani de zile, oamenii lui sunt angajati la negru, i-ai dat o amenda si pe ala il scutesti la jumate din amenda? Pai sa nu te scuip eu pe tine drept intre ochi de stat roman?! Daca sunt corect sunt prost, daca sunt nesimtit ma bati pe umar ca ce bun sunt!

Si stati asa, ca nu ma refer la actualii, toti fac la fel. Obiceiul asta e perpetuat de ani si ani.

PS: Scuzati-mi limbajul dar faceam apoplexie cand am citit!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

florin74

Pentru cei interesati de telenovela Impregillo - Canalul Panama si cum se negociaza la nivel inalt neintelegerile izvorate dintr-un proiect cu deficiente majore. Lot 3 e mic copil pe langa astia  :D

http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-26053032


ciprebbe

Quote from: nenea_hartia on February 05, 2014, 08:38:04 PM
^ Corect.

=========

Eu pe ăștia i-aș vota. Și, dacă tot suntem la capitolul popi din Europa de Est... link

Ia uite si aici
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#1543
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

davyl