News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

igorashu

Quote
4. Masina e un Nissan Patrol 3.0

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Pff, aia da, mai tare ca TAB-ul. Cred ca anvelopele fac diferenta. Probabil si motorul puternic si distributia facuta cu cap.

iuli

Mda, la intrebarea aia "in caz de urgenta... curios cum s-ar interveni" as raspunde "in caz de tara cu bun simt oamenii ar iesi afara si ar da la lopata sa curete strazile dintr-un cartier construit la marginea orasului cu autorizatii obtinute numai ei stiu cum".

Ma dispera lipsa simtului civic!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dr4qul4

Eu locuiesc in sectorul 3. In spatele blocului a trecut de 2 ori plugul in ultimele 2 zile. Stiu sigur deoare am dat zapada si ieri si azi ca sa pot scoate masina. Chiar si asa, dupa ninsoarea de aseata, azi dimineata au fost foarte multi care nu au putut iesi dintre blocuri. Eu, cu un ford focus nu am avut nici un fel de probleme, probabil a contat si lopata din porbagaj.
Zapada am aruncat-o in gradina si nu in strada cum am vazut ca se procedeaza  :lol:

PS. Nu as fi plecat azi cu masina daca nu stiam ca am unde sa parchez. Nu-i inteleg pe cei care o lasa pe banda 2 (prima fiind un maldar de zapada).

Acum plec spre casa si sigur voi gasi pe cineva parcat pe locul deszapezit de mine  :-[
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

iuli

Nu mai imi zi de Bucuresti si zapada! Nu mai vreau sa imi aduc aminte prin ce soc am trecut acum cativa ani pe acolo!  :o
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

CinX


CinX

O colectie de parcari de clasa din Macedonia
http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/bogati-i-slavni-9

Sunt 9 pagini, inlocuiti in adresa pe 9 cu 1..8

iuli

^^^

Am o senzatie de deja-vu!  :D
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

Quote from: Ionut on January 27, 2014, 05:59:25 PM
Pff, aia da, mai tare ca TAB-ul. Cred ca anvelopele fac diferenta. Probabil si motorul puternic si distributia facuta cu cap.

Nu puterea motorului caracterizeaza o masina super pt offroad ci restul...pneuri, diferentiale blocabile, cuplu, garda, troliu, etc etc...degeaba vi cu un X6 benzinar de 300CP ca nu faci nimic cu el....

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

^^^ asa mai fratilor taiati copacii "ca nu e bune"
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rrs

^^^
E zona intre Balotesti si padurea Petresti, sau padurea de la intrarea in Otopeni pe sensul PL-B
Exact aici acum 2 ani s-a blocat DN1, am trait live atunci...

Au fost montate parazapezi, m-am uitat special anul asta, dar acele plase colorate, nu au nici un efect,
Ar trebui o perdea vegetala, dar din cate stiu eu ar trebui sa aiba minim 20m pentru eficienta.