News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Betuel

Cred că în cei 6000 intră si portarii si cei care fac curăţenie. Întrebarea care ar trebui ridicată îi următoarea: Au făcut directorii chiar atât de multe lucruri încât să merite prima aia (is curios dacă is mai mult de 20 de directori la CNADNR. Dacă calculezi 200000/20=10000). Citiseşi tot aseară o ştire despre faptul că încă autostrăzile nu sunt echipate cu SOS-uri, toalete, etc. iar răspunsul a fost că "nu sunt bani" pt a se realiza aceste lucruri. Deci pentru aceste necesităţi nu sunt bani dar pentru prime la şefii şi angajaţii de la CNADNR o găsit bani. Pe zi ce trece vezi tot mai mult nevoia României de a avea un nou conducător ca Vlad Ţepeş.

ovicor

Pentru ca stiri nu prea sunt, si pentru ca e ziua EMINESCU, va propun o parodie:

Pe langa plopii fara sot
Adesea am trecut,
Dar nici pe unul nu-l lovii
Pan' ce te-am cunoscut.

De-atuncea plopii sunt cu sot,
C-am doborat eu unul.
Cu ochii la frumosu-ti sort,
'N curand n-o fi niciunul!

Daca de mine nu ti-e mila,
Macar de plopi sa-ti fie:
Nu-ti etala, atunci cand trec,
Superba ta "caroserie" !

sebba

@Betuel, nu zice de doua ori ca nush pe cine auzeam ca printu lu' Charles se trage din Tepes
vine ala si ne face autostrazi dar o sa fie o problema: o sa circulam pe stanga, ca "englejii" :lol: :lol:
Sailing away! S/Y Haimana

Betuel

#1353
@sebba, l-am auzit si eu pe Printu' Charles când o afirmat asta. O zis că si-o studiat genealogia si a ajuns la concluzia ca într-o anumită măsură se trage din Vlad Ţepeş. De-ar veni ar mai atrage fonduri si pt alte domenii.
@ovicor, excelentă poezia :))))) Trebuia să începi aşa: "Pentru că ştiri puţine, pentru că Eminescu si pentru că parodie:" si apoi sa începi poezia :)

Ionut

OMG, ovicor! :lol: Chiar esti talentat!

ovicor

#1355
Sa fim seriosi, parodia s-a nascut din frustrarea ca TV-urile aloca atat spatiu scandalurilor, si aproape de loc aniversarii lui Eminescu .E un fel de rasu' plansu' !

bogdymol

Nu ma pot abtine :D

Quote from: SovaAutostrada 70-80% terminata = "daca mergi pe acolo nici nu-ti dai seama pe unde trece autostrada; nu e asa cu asfalt"

de la minutul 7:20

Autostrada Nadlac-Arad, lot 2.

Portiune cu asfalt (vreo 12 km din totalul de 16,8):



Portiune fara asfalt (vreo 4 km):



Nici nu-mi dau seama pe unde trece autostrada asta  :horse:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Sa-i spuna cineva de forum lui Sova. Va rog, nu mai suport!!!

igorashu

Faceti o lista de intrebari si raspunsuri corecte (cu poze, filme, raspunsuri CNADNR, etc.) si i-o trimiteti lui Moise Guran. Zicea aseara ca joi (16 ianuarie) o sa-l aiba invitat pe Sova.

asztalos

Din nefericire, cam asa se depaseste in Ro  (mai ales la o restrictie de 30 km/h unde ai vizibilitate redusa) :


sebba

Quote from: Ionut on January 15, 2014, 03:23:56 PM
Sa-i spuna cineva de forum lui Sova. Va rog, nu mai suport!!!

facem un miting de protest, pardon... de invitatie... sa-l invitam cu surle si trambite dar inainte de asta mai fa un grad pe forum, unu de ministru ca poate d-aia nu intra  :lol: :lol: :lol:
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

^ Cineva sa-mi explice si mie ce cauta acea limitare de 30 km/h acolo, ca eu nu o inteleg.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

asztalos

Adevarul ar fi ca exact langa indicator stau de regula "fetele" (stim noi din ce cauza). In rest, alta explicatie nu prea este. Radar nu am vazut pana acum (de multi ani) pe portiunea filmata (doar echipaje care ii amendau pe fete si le trimiteau "acasa"). E plin de astfel de indicatoare peste tot (nu numai in Targu Mures).

dorum

Quote from: Ionut on January 15, 2014, 03:23:56 PM
Sa-i spuna cineva de forum lui Sova. Va rog, nu mai suport!!!

Daca se inregistreaza pe forum, promiti ca-l faci Archduke   ??


:lol: :lol: :lol:

MRS

^^^
@Betuel: adevarata istorie a lui Vlad Tepes ti-ar schimba putin aceasta simpatie si aprox falsa personalizare in Marele Conducator...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...