News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

1. "primii" (probabil ca "primii" de sus stiu care vor fi "primii km")
2.  :o (habar nu am unde au gasit astia 1 km la numaratoare)
3.  DA (vor asfalt la vile)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

valexandru

Cu aia 6,5 km se refereau (cred) la cei ai lui UMB, care vor fi gata "abia" in octombrie (sunt gata de anu trecut dar de...)
Dar faza cu 1km ....  :lolz:
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

bogdymol

Quote from: madad on April 17, 2012, 10:30:19 PM
Hai mai nu exagerati. Pana la urma scrie sursa Youtube.com (domeniul public)  :)

Filmuletul e pus pe YouTube avand "Standard YouTube license". Asta inseamna ca filmul poate fi vizionat in mod gratuit de oricine, dar nu poate fi descarcat si folosit in alte scopuri decat cu acordul proprietarului. Singurii care au dreptul sa re-foloseasca filmul sunt cei de la YouTube.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Pune watermark si pe filmulet si gata... :)

petrarca

Quote from: valexandru on April 17, 2012, 10:50:51 PM
Imi explica si mie cineva niste chestii?
1. Care sunt acei "primii 6,5km din autostrada Bucuresti-Ploiesti"?
2. La care "1km" se refera ca se va deschide din centura Arad?
3. De ce sunt asa de cretini si nu specifica ca aia face parte dintr-un sector important "Simeria-Orastie? Si de ce nu se bucura ca se face ceva , chiar daca e "autostrada intre 2 orasele"? Sa inteleg ca acei "distinsi" jurnalisti prefera ca domnul Nazare sa le paveze lor intrarile in vile?

Sa-mi dau si eu cu parerea(total neavizata)Ș

1. 6,5 km intre DNCB si Bucuresti (cu termen de realizare in octombrie 2012)

2. 1 km intre locul unde se termina pana acum ByPass ARAD si DN7 (se vede parca si pe google)

3. refuz sa raspund datorita calificativului cam neadecvat

Cristi232

#35
MOTIVUL PRINCIPAL PT CARE AVEM NEVOIE DE AUTOSTRAZI, IN ROMANIA...
SA NU MAI EXISTE DEPASIRI ALE UNOR INCONSTIENTI SI CRIMINALI, PE CONTRASENS, PESTE DUNGA CONTINUA.
ALE UNOR PROSTI CARE SI-AU PRIMIT PERMISUL DE LA ALTI CRIMINALI, POLITISTII CARE DAU PERMISE PE BANI.

SA NU MAI MOARA OAMENI PE SOSELE! INCA AVEM CEI MAI MULTI MORTI, DINTRE TARILE UE!

http://www.tribuna.ro/stiri/actualitate/ultima-ora-o-femeie-a-murit-iar-un-copil-este-in-coma-in-urma-unui-accident-pe-dn-1-la-apoldu-de-sus-76584.html




Ionut

Asta mergea la siguranta, aici. ;)

bogdymol

Poti sa o muti ionut  :whistling:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Quote from: bogdymol on April 19, 2012, 09:59:52 AM
Poti sa o muti ionut  :whistling:

Tocmai, ca NU pot!!! Incredibil ca nu are forumul optiunea asta... am cautat, crede-ma. >:(

radu24

Adevarul e ca lipsa unei autostrazi l-a facut pe ala sa nu respecte viteza de deplasare pe timp de ploaie. De fapt la noi am observat ca legile si indicatoarele rutiere sunt pur informative.  :bash: Si daca esti atent nu e linie continua, doar curba. Probabil ca daca era pe autostrada pierdea controlul intra in parapeti si mureau toti sau poate scapau.

valexandru

Quote from: petrarca on April 19, 2012, 08:50:06 AM
Sa-mi dau si eu cu parerea(total neavizata):

1. 6,5 km intre DNCB si Bucuresti (cu termen de realizare in octombrie 2012)

2. 1 km intre locul unde se termina pana acum ByPass ARAD si DN7 (se vede parca si pe google)

3. refuz sa raspund datorita calificativului cam neadecvat

1. Aia nu prea ar avea sanse, deoarece abia s-au apucat. Ziaristi daca tot s-au apucat de suflat in lapte, creca au suflat totusi pana la capat.
2. Cum adica? Pai nu se termina in sensul ala giratoriu? Care 1 km mai trebuie construit?
3. Intrebarile alea erau mai mult retorice, prin care incercam sa subliniez ca tronsoanele care se construiesc n-or fi ele separat prea importante, insa cand va fi gata tot segmentul respectiv (spre ex Deva-Orastie sau Sibiu-Orastie) se va vedea importanta fiecarui sector construit si a fiecarui sector neconstruit...
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

bogdymol

Inca un standard in materie de semne pe la noi:

Quote from: Staude6@SSC
)
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=90630675&postcount=4488
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

OMFG!!!  >:(
Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi daca se va stabili un standard in materie si vor trebui inlocuite TOATE indicatoarele rutiere!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Cristi232

Glumea...
este un drum comunal si acolo hotaraste comuna cum arata semnele cu indicatoarele de localitati, se pare...
:)

@drian

Este chiar un drum judetean acolo, iar indicatorul este in punctul A :((