News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

MHN

Quote from: stangabriel on August 02, 2013, 10:10:22 PM
Azi v-a facut si voua probleme forumul? Mie imi arata ca e offline.
Si mie mi-a facut azi.

Quote from: bogdymol on August 02, 2013, 10:44:14 PM
Individul asta a avut parte de 15 controale de la rutiera in 1 luna:

[...]

Eu am fost oprit de 3 ori in 6 ani... dar si alea pentru niste controale de rutina in apropierea frontierei (2xUngaria si 1xCehia).
Si in TM sunt controale in anumite zile si dupa anumite ore, cam tot in aceleasi "puncte strategice".
Asa ca daca ies la o "fecioreasca" cu amicii, pot prinde si 2 controale sau chiar 3 intr-o seara.
Deci, cine vrea si insista, poate ajunge si la mai mult de 15 intr-o luna :)

Ionut

#871
Quote from: stangabriel on August 02, 2013, 10:10:22 PM
Azi v-a facut si voua probleme forumul? Mie imi arata ca e offline.

A fost ceva in aer ieri, toate siteurile mele au fost rupte-n doua. Mai sunt astfel de probleme pe o perioada mica si de obicei cade doar un serviciu (fie web, fie email/POP). Oricum, cade pentru 1-2 ore sau pentru ca fac baietii updateuri la server sau ceva. Ieri insa a fost singura zi de care-mi aduc aminte din ultimii 3-4 ani cand a fost crapat TOT (web, email, absolut tot la toate siteurile). Ba chiar nici siteul lor nu le mergea (bluehost.com), ceea ce n-am mai intalnit niciodata de cand sunt la ei.

Nu stiu ce-au facut, or fi mutat cladirea cu totul. :lol: Oricum, nu va speriati, am backup. :D




Pentru de dimineata...

http://www.youtube.com/v/KCbzIcshofs

iuli

Interesantă filmarea!

Unde sunt susținătorii motocicliștilor? Ăsta cât de cât a fost chill neîncălcând regulile de circulație atât de des ca alții dar să mergi cu așa viteze... brrr... În prima parte limita e de 90, mergea lejer peste 120, iar pe autostradă a ajuns la peste 200.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Cam kamikaze motociclistul:
- ruleaza cu 235 km/h prin localitate (pe Calea Lugojului)
- merge pe DN6 in paralel cu un alt motociclist, aproape de axul drumului
- intoarce capul in spate, inainte de curba, in timp ce din sens opus vine alt vehicul
- face depasire pe linie continua, in curba
- face depasiri prin localitate, in timp ce din sens opus vin alte vehicule
- ruleaza cu 75-106 km/h prin localitate (prin Remetea Mare)
- ruleaza cu 235 km/h pe A1/Izvin-Giarmata.
Treaba lui, dar sa nu-i ia si pe altii dupa el, cand o veni vremea.

bogdymol

Ma gandesc ca nu intrati toti pe thread-ul Vroom vroom... prin aer... dar daca o sa intrati gasiti poze din astea:











Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

E inceputul lunii August... luna concediilor in Europa. Cu ocazia asta, o gramada de romani stabiliti in vest se intorc in tara pentru a-si vizita familiile. Ieri dimineata era coada la vama Nadlac, dar nu cred ca se astepta mai mult de 15-20 minute:





In schimb aseara tarziu coada era cam de 5 km, iar timpul de asteptare se apropia de 3 ore.











Controlul se realiza pe 3 benzi (insuficient din punctul meu de vedere):

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

user201

Impresionantă coada. Trebuie să fie groaznic să fii locuitor din Pecica sau Sebeș lunile de vară.
Ieri am numărat 260 de mașini cu numere străine, exceptând TIR-uri, autocare și mașini cu numere de Bulgaria, între intersecția DN1 cu Transfăgărașean și Sibiu.

MRS

^^^
You should come to Moldova -- sa numeri masini cu numere de RO (ti-ar fi mai usor) :D


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laurashgeo

Sambata la amiaza in Franta s-au inregistrat 800km de busoane, iar in Romania se crizeaza unii ca la pod pe A2 era coloana de 15-20km :D
Intradevar se pot imbunatati lucrurile la acel pod, insa trebuie sa inteleaga toata lumea ca autostrazile sunt dimensionate pentru traficul mediu, iar daca esti berbec si pleci la drum in zilele critice, care sunt anuntate in media, trebuie sa fii pregatit sa petreci cateva ore pe loc sau mergant cu a1a si a2a in coloana!!!

Ionut

Quote from: ciprebbe on August 05, 2013, 01:40:05 PM
Credeau ca nu ii gasim?

Holy &*@&#(*@#*()@#)!
Ori au baza/sediul acolo, ori erau toti la balaceala. :o Si OMG, ce de masini au!

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

asta deja nu mai e nestiinta , e prostie PURA !!!
TIMISOARA 2021 !

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

hentz

Nu stiu de cand plimba reclama ,eu aseara la Otopeni am vazut-o.
Interesanta idee!



Uploaded with ImageShack.us