News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Mda, se pare ca nu scapam de Silaghi. Nu stiu de ce-mi faceam alte impresii.

bogdymol

No comment:



Bonus la iesirea din parcarea cu plata:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Aia care au parcat la iesire sunt chiar nesimtiti. Cum ies cei cativa care au platit pentru parcare? Sincer nu ma asteptam de la banateni la asa ceva, nici macar in capitala n-am pomenit chiar atata nesimtire.


bogdymol

Astazi, la o benzinarie de la intrarea in Arad dinspre Ungaria: in timp ce alimentam masina vad la pompa de langa un VW Golf 7 cu numere de Ungaria si 3 persoane langa care nu se puteau hotărâ ce tip de motorina (diesel) sa alimenteze (normala, sau sortimentul mai scump). Tot studiau ei aratand cu degetul ba spre pompa de motorina normala, ba spre cea diesel. Nu intelegeam ce vorbesc (erau maghiari). Ma uit pe spatele masinii lor si vad scris TSI, ceea ce clar ca masina e pe benzina. Ma duc la ei, ii intreb daca vorbesc romana/engleza, dar una din domane mi-o taie scurt ca nu o intereseaza orice vreau eu sa ii spun. Pana la urma i-am spus scurt ca TSI = NO diesel, ca sa nu aiba de-a face si cu service-urile din Romania.

Chiar asa mare e neincrederea in romani printre straini? Eu doar am vrut sa fac o fapta buna si sa nu-i las sa bage motorina in loc de benzina in masina.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Quote from: bogdymol on July 22, 2013, 12:49:13 PM
Chiar asa mare e neincrederea in romani printre straini?

Eh n-as zice... probabil era doar persoana respectiva mai prapastioasa. In niciun caz nu as generaliza cu "straini", eu am ajutat multi straini in Bucuresti cu tot felul (directii, explicatii). Sau poate ai tu o fatza care sperie sau nu inspira incredere. :lol:

Pana la urma ce tip de carburant a pus? :D

bogdymol

Quote from: Ionut on July 22, 2013, 01:10:22 PM=Sau poate ai tu o fatza care sperie sau nu inspira incredere.

Funny :lol:

Quote from: Ionut on July 22, 2013, 01:10:22 PMPana la urma ce tip de carburant a pus? :D

Nu stiu, ca m-am dus sa platesc pentru motorina mea, dupa care am plecat (iar ei erau tot acolo, la pompa).

La casa a fost alta faza: doamna care incasa banii se tot uita ca nu vedea proprietarul masinii de la pompa 6 (adica pe mine). Era speriata sa nu fi plecat fara sa platesc (cu toate ca masina era la pompa, nu am tras-o de acolo). In timp ce plateam mi-a spus ca ieri a fost unul care a alimentat si a fugit de acolo...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Nu stiam ca rata infractionalitatii e asa ridicata in Arad. Poate ca doamna din HU stia ea ceva. :lol: Sa furi benzina de la pompa mi se pare cea mai mare ineptie posibila in domeniul furtului avand in vedere cate camere video sunt in benzinarii. Funny.

Hercule

Plecatul de la benzinarie fara sa platesti se practica si in alte parti. Mai ales daca ai BMW si lant gros de aur la git.

(confirmat de un amic ce lucreaza la benzinarie)
Deșteaptă-te române!

bogdymol

^ Da, e o idiotenie sa alimentezi si sa pleci fara sa platesti. Dar sa vezi ce fac mai nou hotii: cauta in oras o masina identica cu a lor (model/culoare) si ii fura numerele. Apoi, cu numerele false montate pe masina, fac schema la benzinarie. Dupa cine crezi ca o sa mearga Politia?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Pai man, nu conteaza ca mi-au clonat masina, ca la benzinarie camera video inregistreaza si omul, nu doar placutele de inmatriculare. Poate sa vina Politia acasa ca vine degeaba, proba video in instanta arata cu totul altceva. Politia stie de clone. Indiferent cum o dai, trebuie sa fii tampit sa furi de la pompa. Sau doar sa alimentezi cu cagula pe fatza.

iuli

Nu e vorba de tampenie, e vorba de tupeu...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

#837
Basescu tocmai il spala pe dinti pe Silaghi in direct intr-o conferinta de presa, acum. Se mai gandeste observ.

Later edit: :rofl: Basescu a zis ca se decide pe 23 august, pe 25 august expira interimatul lui Ponta. :lol: Priceless.
Later edit: Gruia Stoica (GFR) cercetat pentru evaziune fiscala si privatizare frauduloasa de DIICOT Iasi. Marfa! CFR Marfa.

reed

moama...cotroceniul e cel mai mare playground din toate kindergardenurile din europa :lol:

sebba

Quote from: iuli on July 22, 2013, 01:50:32 PM
Nu e vorba de tampenie, e vorba de tupeu...

...si de faptul ca multe sisteme de supraveghere video ba nu functioneaza cum trebuie ba au o calitate a inregistrarii in care abia daca iti dai seama ce model de masina a fost la pompa, sa nu mai vorbim de recunoasterea individului
Sailing away! S/Y Haimana