News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

sebba

apropos de problema photobucket...

Quote from: Hercule on July 01, 2013, 12:38:21 PM
Quote from: phb2 on July 01, 2013, 11:54:26 AMToate fotografiile la 29 junie sunt cenzurate . De ce?

Pozele nu sunt cenzurate! Smecherii de la photobucket au observat ca pozele au multe accesari vor sa scoata un ban pe spatele celui ce le-a postat. Rezolvarea e ca pozele sa fie gazduite pe un alt site sau marian sa isi faca (alt fel de) cont pe photobucket.

am mai zis acum vreo 3 luni, poate si mai bine, am pus un serviciu de gazduire imagini pe www.available.ro
am vazut ca a fost si "testat" de cativa utilizatori si de pe aici dar nici un feedback
e clar ca nu va fi la nivelul lui photobucket dar anumite chestii s-ar mai putea rezolva la el
domeniul inca e up and running dar i-as ruga pe cei ce il folosesc sa dea si un feedback, mai ales cu ce nu le place
Sailing away! S/Y Haimana

hentz

Nu stiu daca este cel mai bun loc pentru feedback,poate discutam prin sertarul cu de toate.

Mi se pare util,rapid si usor de navigat.
Minus dimensiunile presetate ale pozelor.Large=prea mici;Super size=prea mare

Si mai mare minus,mi-a fost luat "nick"-ul ,si ma enerveaza ca trebuie sa ma inregistrez cu altul :D

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

hentz

Poate nu ati vazut comentariul


MRS

^^^
Va mirati??
Uite mai jos una dintre cele mai importante concluzii ale recensamantului:

Sursa
De la minutul 07:00

si atunci va mai mirati poate la:




:puke:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

cezar-mario2012

Am și eu o intrebare, sau mai bine zis niste sfaturi. În octombrie plec în Spania sa fac turul Andaluziei, acolo o sa inchiriez o mașină,  firma am găsit-o printr-un hotel la care o sa stau cu pret de 18 € pe/zi. Am și un copil de 6 ani, îmi trebuie scaun special? Asigurarea ce o iei cu , mașina este de ajuns sau trebuie să iei și cea opțională. Ce reglementari rutiere sunt in Spania ? Ce trebuie să mai știu, menționez că nu am închiriat niciodată o mașină.
Mulțumesc anticipat.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

grig73

Quote from: cezar-mario2012 on July 05, 2013, 05:29:44 PM
Am și eu o intrebare, sau mai bine zis niste sfaturi. În octombrie plec în Spania sa fac turul Andaluziei, acolo o sa inchiriez o mașină,  firma am găsit-o printr-un hotel la care o sa stau cu pret de 18 € pe/zi. Am și un copil de 6 ani, îmi trebuie scaun special? Asigurarea ce o iei cu , mașina este de ajuns sau trebuie să iei și cea opțională. Ce reglementari rutiere sunt in Spania ? Ce trebuie să mai știu, menționez că nu am închiriat niciodată o mașină.
Mulțumesc anticipat.

Iti recomand sa intri pe site-ul MAE si ai acolo toate detaliile pentru o calatorie in Spania precum si parte din reglementarile rutiere(cele mai importante) : http://www.mae.ro/travel-conditions/3747#839

MRS

Dimineata se discuta pe un program de stiri despre concedierile in masa de la UMB incepand cu 01.08...  :( nu gasesc insa materialul...
Ce am gasit pe net: dar filtrati informatia ca sunt o gramada de prostii acolo.
Oricum, cel putin dpdv al angajatilor este rau!



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

alecu26

eu zic ca e doar  iesire un pic la santaj a celor de la UMB.
Drumurile noastre POATE;

iuli

Seamănă destul de mult cu știrea că renunță la toate contractele cu CNADR. Puțin șantaj nu strică. E normal peste tot în lume.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

QuoteDoar impozit pe venituri și salarii, Umbrărescu plătește cam 2,5 miliarde le lei vechi și peste un miliard pe clădiri și pe cele 300 de hectare pe care le deține.
cu asa sume poti sa mergi la santaj, oricum daca vineri a castigat lot4 se mai schimba situatia.

in alta ordine
Directorii de la Alpine condamnati simultan in Romania si Germania
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

tu iti dai seama de ce sume fabuloase vorbim aici?

75000 de euro. Nici macar cat o masina mai adevarata. E intentionat pus in lei vechi sa sune bine.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Taiem impozitul care e anual (ala de 1 mld),  in cazul terenului si ramanem cu vre-o 55 000 euro lunar pt contributii.
Pe an sarim de juma de mil de euro.... bani ce intra in visteria statului.  E putin?
Poate e aiurea pus acolo in articol(suma) dar oricum nu e lucru usor sa asiguri venituri pt 3000 de oameni .
Bechtel in Decembrie a finalizat tronsonul si in 2 luni deja erau scosi someri pe banda rulanta.

Ma intreb, acuma, daca UMB a castigat lotul 4 si a contestat lot 2 si 3(decizia in 17.07.2013 e asteptata) poate reintra in joc si aici? Parca a fost pe primul loc.  Nu e prea mult pt ei?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe