News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lucianxx9o

A fost Ponta la robert turcescu  "sub semnul intrebarii" b1 tv gasiti inregustrarea dupa ora 23
-a vorbit despre bechtel si POP de la cnadnr (dupa ora 21.30 a avut discutia)
cica vinovat pentru bechtel nu este Nastaci ci Boagiu si altii.. :|
De pop nu va mai spun dece nu il demite  :|
Ponta intra in categoria cei mai prosti ministri dupa parerea mea!!

cst08

De ACORD cu tine , ca si la lansarea de carte a lui bombonel cand spunea ca nu e acolo. oricum e multa politica si toti sunt la fel , sry pt off topic.

laurashgeo

#752
@trotineta

Merci de explecatii! Acum e f clar pentru mine.
Problema a fost exprimarea celor cu reportajul: "Un utilizator român de Facebook, care locuieşte în Austria, a postat o fotografie spectaculoasă, cu un dig mobil din localitatea Grein, care opreşte apa să inunde şoseaua de dedesubt."

Ionut


cst08

@ionut 
si nu numai ,tarani care tin ocupata banda de viteza ! eu patesc la fel.

Sargon1806

Depinde si pe unde mergi. In statele din nord-vest e ceva mai liniste. Ai limita la 65 mph, pui cruise control si mergi zeci de mile vazand aceleasi masini in jurul tau. In sud-est treaba e mai complicata. Acolo sunt mai putin disciplinati soferii si o mai calca si peste limita. Eram pe un drum de 55 mph, undeva prin Georgia, si aveam 65 mph si tot nu era suficient pentru unii. Si prin nord-est (Michigan) se mai depaseste limita. In general americanii sunt mai defensivi in trafic si ceva mai cascati.

Hercule

Quote from: Ionut on June 14, 2013, 01:29:33 PM
OMG, asa se circula in State? :shocking:

Da! In 2008 cind am fost in Texas mi s-a explicat ca nu exista banda de viteza si fiecare merge pe ce banda vrea (exceptie camioanele). De fapt are si logica, atunci cind ai doua benzi (ca in RO) cea pe care nu circula camioanele e mai rapida, dar cind ai 4-5 benzi pe sens cum le imparti? Lenta, medie, rapida, si mai rapida? :lol:
Deșteaptă-te române!

fuscobal

Astia sunt singurii pe care i-am vazut cu aceeasi boala a mersului pe ultima banda ca noi. Hercule, logica e simpla. Nu trebuie sa le imparti pe limite de viteze. Daca nu depasesti pe nimeni, mergi pe cea mai din dreapta banda care e libera. Intalnesti grup de masini pe prima banda, le depasesti pe 2...In filmuletul ala se vede cum toti merg ca turma de oi pe ultima banda desi prima si a doua sunt libere total iar pe a treia sunt putini, o parte din ei mergand mai tare ca cei de pe 3. Astea sunt exemple de rea-vointa si nepasare fata de restul soferilor...genul de atitudine "eu sunt buricul pamantului si merg pe unde vreau, restul sa se descurce"


iuli

Tare de tot, dar am indoieli in legatura cu veridicitatea faptei tinand cont de sursa si mai ales ca e unica sursa  8)
Totusi, sa mergi 60 de km pe contrasens cu 190 la ora si sa nu faci niciun incident da dovada ori ca autostrada era complet goala ori ca era cel mai iscusit sofer.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

user201

@iuli
Se pare că era și urmărită de poliție. Am găsit și pe Protv știrea aici, dar se pare că diferă viteza și oarecum și faptele.

Sincer, oare nu reușesc doi jurnaliști de la două cotidiene centrale să relateze la fel același eveniment sau ieri a fost ziua șoferilor ce merg pe contrasens cu viteză 140+ urmăriți de poliție pe București Ploiești și noi nu am știut?  :lol: :lol:

iuli

Pai primul link era un copy/paste (ironic nu?) al articolului de pe rtv.net, de aia ziceam de sursa!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MRS

Re Podul de la Calafat/Vidin

Cica elevii de clasa a 12 a din Calafat sunt cei mai fericiti de noul pod.
??
Pentru ca nu mai trebuie sa ia Bacul acum! :lol:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

user201


iuli

Cică umblă vorba că Umbrărescu a reziliat toate contractele pe care le avea cu CNADR şi se retrage şi de la licitaţia A3 Comarnic - Braşov...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog